За пів року програми «Зроблено в Україні» відповідне маркування з’явилося на більш ніж 26 млн товарних позицій.
Про це повідомила пресслужба Мінекономіки.
“За ці пів року понад 100 виробників замаркували свої товари логотипом “Зроблено в Україні. Крім маркування продукції, яка потрапляє на полиці магазинів, понад 26 мільйонів товарів, які відмічені позначкою “Зроблено в Україні” на маркетплейсах”, – зазначила перша віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки Юлія Свириденко.
Державні програми підтримки мають наступні результати.
- Програма «Доступні кредити 5-7-9%»
З початку року за програмою було видано 13 394 пільгових кредитів на 50,8 млрд грн. З них на реалізацію інвестиційних проєктів – 9,4 млрд грн. Загалом за час дії програми видано 92,4 тисячі кредитів на суму 317,7 млрд гривень. Запланований обсяг програми у 2024 році – 18 млрд грн.
- Програма компенсацій аграріям за придбання техніки та обладнання українського виробництва
Держава через уповноважені банки компенсує аграріям, які купують техніку та обладнання українського виробництва до 25% їх вартості. При цьому локалізація виробництва такої техніки чи обладнання має перевищувати 60%. Програма стартувала лише у квітні. Але за три місяці дії програми аграріям нарахували вже майже 100 млн грн компенсації.
- Грантова програма на розвиток переробних підприємств
За пів року в рамках програми було видано грантів на 349,5 млн грн. Усього з початку реалізації програми виплачено 707 грантів на суму 3 млрд 533,8 млн грн.
- Програма «Власна справа»
За пів року в рамках програми майже 5689 переможців отримають 1,4 млрд грн. Завдяки цьому буде створено 11 000 нових робочих місць. Загалом цього року держава планує видати 15 тис. мікрогрантів.
- Локалізація
Міністерство економіки покращило підходи до реєстру виробників. Також було напрацьовано нормативну базу щодо розширення локалізації. Наразі проєкт постанови з позиціями профільних міністерств передано на погодження економічного комітету Верховної Ради.
- Підтримка несировинного експорту
Крім підтримки виробників, “Зроблено в Україні” передбачає ще два напрямки – підтримка несировинного експорту. У цьому розрізі Експортно-кредитне агентство України підтримало експорту на 4,8 млрд грн. ЕКА в першому півріччі збільшило обсяги підтримки експорту майже у 2,5 раза у порівнянні з відповідним періодом минулого року.
- Залучення інвестицій у реальний сектор.
В рамках програми підтримки проєктів зі значними інвестиціями перший проєкт, який пройшов оцінку Мінекономіки та отримав оцінку про доцільність реалізації, очікує на підписання інвестиційного договору. Розпорядження про підписання спеціального інвестиційного договору нині на погодженні дотичних міністерств та відомств.
Ще три інвестиційні проєкти подано на оцінку Мінекономіки. Два інші проєкти пройшли другий етап оцінки. Ще п’ять – готують пакети документів, щоб податися на розгляд до Мінекономіки.
У розрізі підтримки індустріальних парків, вже доступна можливість для індустріальних парків подаватися на компенсації. Міністерство економіки та АТ «Укрексімбанк» підписали договір про співпрацю, що дозволяє ініціаторам створення індустріальних парків отримувати державне стимулювання. Очікується, що подібні договори будуть укладені ще з двома державними банками.
- Офіси “Зроблено в Україні”
На сьогодні вже відкрито 17 офісів у 14 регіонах України. Загалом планується мережа з 80 представництв, які надаватимуть весь комплекс послуг – від інформування і до практичної допомоги.