Китай продовжує фінансувати більшість нових вугільних електростанцій БРІКС

Share

У 2021 році лідер Китаю Сі Цзіньпін пообіцяв припинити фінансування закордонних вугільних електростанцій. Однак, згідно з аналізом енергетичних інвестицій у країнах БРІКС, китайські компанії все ще допомагають будувати нові вугільні електростанції для блоку, повідомляє Yieh.

БРІКС був створений Індією, Росією, Бразилією та Китаєм у 2009 році. Зараз на частку його членів і партнерів припадає вже близько чверті світової економіки й половина викидів вуглекислого газу у світі.

Американський аналітичний центр GEM повідомив, що в Китаї на стадії будівництва перебуває 7,7 гігавата нових вугільних електростанцій, в основному для забезпечення роботи нікелевих заводів в Індонезії.

Наголошується, що попри те, що країни БРІКС, такі як Бразилія, Індія та Китай, швидко розвивають зелену енергетику, і у 2024 році вона покриє половину загального обсягу електроенергії блоку, 10 нових членів, такі як Нігерія, Казахстан та Індонезія, все ще залежать від викопного палива, щоб задовольнити зростаючий попит на енергію.

Дані GEM показали, що ці 10 країн використовують 25 ГВт вугілля, нафти й газу, а також 2,3 ГВт сонячних і вітрових електростанцій. Ще 63 ГВт газових потужностей знаходяться в стадії розробки. За даними, Китай підтримує 88% всіх нових проєктів вугільних електростанцій.

Як повідомляв UAprom, Китай запустив комбіновану залізнично-повітряну схему доставки вантажів до Європи.