Київська міська рада ухвалює рішення, які дозволяють забудову територій довкола Київської фортеці, попри її статус пам’ятки архітектури національного значення, пише видання Ліга.
Зокрема, вали та рови Васильківського укріплення Київської фортеці 1832-1839 років внесено до Переліку об’єктів культурної спадщини національного значення. Це найбільша збережена кам’яно-земляна фортеця в Європі. Вона розташована в Печерському районі Києва, на так званій Печерській височині, між вулицями Дмитра Дорошенка, Ігоря Брановицького та Євгена Коновальця.
Наразі йдеться про передачу земельних ділянок у буферній зоні пам’ятки під комерційну забудову. Наприклад, у листопаді 2022 року було продовжено договір оренди для будівництва житлового комплексу на провулку Новопечерському, 5. Також розглядається проєкт забудови на вулиці Ігоря Брановицького, 6, що може вплинути на схили оборонного валу фортеці.
За словами голови ГО “Спадщина Київ” Дмитра Перова, небезпека для фортеці безпосередньо полягає в тому, що земельна ділянка, запланована до передання, містить схил оборонного валу, що є частиною памʼятки національного значення. На передпроєктних пропозиціях, що сьогодні є на сайті профільного комунального підприємства, видно, що частину схилу зрізають для збільшення корисної площі ділянки, що є грубим порушенням пам’яткоохоронного та містобудівного законодавства, пише видання.
“Зараз відповідний проєкт рішення про будівництво на валах фортеці “мігрує” з одного порядку денного міської ради до іншого. Так триває вже рік. На останній повноцінній сесії ради 20 лютого депутати знову внесли його до розгляду. Але для ухвалення остаточного рішення знову забракло голосів. Попри всю “токсичність”, секретаріат міської ради не відхиляє рішення або не намагається внести до нього правки. Тож початок будівництва тут може стати лише питанням часу”, – йдеться у статті.
Експерти та активісти наголошують, що такі дії є незаконними і можуть призвести до руйнування історичної спадщини. Архітектори та депутати закликають до створення цілеспрямованої програми збереження Київської фортеці та внесення відповідних даних до Земельного кадастру, щоб унеможливити подальшу забудову.
Володька отримав грошенята і вклав їх у європейський маєток, він досвідчений юрист червонодипломник….