ТОВ «Херсонський порт» понад 7 разів офіційно зверталось до міністерства розвитку громад та територій України, щоб спільно розробити та затвердити дієвий план відновлення Херсонського порту.
Про це йдеться у повідомленні компанії.
Однак, зауважується, що задля цього профільним відомством досі не затверджено навіть рішення про створення робочої групи.
В компанії зазначили, що інфраструктура підприємства, його майно майже на 100% знищено, пошкоджено або викрадено військовими формуваннями РФ.
«Ми наполягаємо з 22 листопада 2022 року, що план та нові механізми відновлення потрібно узгоджувати завчасно. І тільки в такому разі розпочати перші будівельні та ремонтні роботи, залучати фінансування можна буде одразу, як дозволить безпекова ситуація. Загальної позиції міністерства очікує також понад півтисячі співробітників, які щодня працювали на підприємстві до початку повномасштабної війни», – заявляють у ТОВ «Херсонський порт».
Підкреслюється, що 20 травня 2024 року Київська торгово-промислова палата склала Експертний висновок, яким встановлено факт майже повного знищення, пошкодження та викрадення нерухомого державного майна та власного майна ТОВ «Херсонський порт», яке перебувало на території та в акваторії порту.
- Транспорт, спеціальна техніка: 68 одиниць – 100%;
- Будівлі та споруди: 158 одиниць – 100%;
- Інші основні засоби: 1270 одиниць – 76,5%;
- Плавзасоби: 32 одиниці – 100%;
- Портальні крани: 14 одиниць – 100%;
- Залишки по складу: 99231 одиниця – 99,23%;
- ПММ, металевий прокат, пісок: 2574,89 т – 100%;
- Труби, кабелі, троси: 11905,82 погонних метрів – 100%.
«Таким чином на сьогодні об’єкта концесії у тому вигляді, в якому він був переданий за актом 23 грудня 2021 року, більше не існує, відсутність засобів виробництва повністю унеможливлює роботу морського порту Херсон та здійснення концесійної діяльності», – зазначає компанія-концесіонер.
Як повідомляв UAprom, порти Чорноморськ та Вентспілс підписали угоду про співпрацю.