Кабінет міністрів поновив планові перевірки органами ринкового нагляду нехарчової продукції, які були тимчасово призупинені на період дії воєнного стану.
Відповідну постанову затверджено на засіданні уряду, передає пресслужба Мінекономіки.
«Майже від початку широкомасштабного вторгнення РФ в Україну діяв мораторій на перевірки нехарчової продукції. Це сприяло адаптації бізнесу до умов великої війни. Зараз ми повертаємо державний нагляд в цій сфері. Це допоможе захистити людей від придбання та використання небезпечної продукції, а також створить рівні умови ведення бізнесу та захистить добропорядних виробників від конкурентів, які випускають дешеву, але невідповідну продукцію», – зазначила заступниця міністра економіки Тетяна Бережна.
Водночас за її словами, Мінекономіки та Рада бізнес-омбудсмена моніторитимуть дотримання норм чинного законодавства та прозорість роботи інспекторів під час заходів з ринкового нагляду.
Бережна додала, що, це рішення є також вимогою європейських партнерів. Це необхідний крок у межах рекомендацій Європейської Комісії з підготовки до укладення угоди АСАА («промислового безвізу») та програми Ukraine Facility.
В Мінекономіки також підкреслили, що повернення державного нагляду сприятиме покращенню якості та безпеки нехарчової продукції. Також це підвищить конкуренцію — у продажу з’явиться більше якісних товарів.
Як раніше повідомляв UAprom, в Україні частково поновили планові перевірки нехарчової продукції.
Замість дерегуляції – посилення регуляції. Влада продовжує економічний геноцид України заради власної вигоди.