Українська промислова компанія «Інтерпайп» розглядає варіанти оренди (тайм-чартеру) другого судна за маршрутом Одеса – порти Перської затоки, повідомив директор із забезпечення закупівель і логістики компанії Олексій Яновський.
«Позитивний результат та накопичений нами досвід свідчать про те, що тайм-чартер – вірний напрямок для оптимізації морських постачань. Наразі компанія має певні обсяги відвантажень на Близький Схід, тож готуємося взяти друге судно в оренду для роботи на маршруті Одеса – порти Перської затоки. Наразі йде робота з формування та стабілізації постійного вантажопотоку і підбір потенційних суден-кандидатів для довгострокової оренди», – зазначив він у колонці на ГМК-Центр.
Торік «Інтерпайп» вперше у своїй історії почав оперувати судном, яке взяв в тайм-чартер. Цей кейс виявився позитивним для компанії не тільки з точки зору економіки перевезень, але і керованості логістики.
«Напочатку ми його використовували як фідер, доставляючи труби за маршрутом Одеса-Варна. Проте згодом балкер здійснив декілька разів рейси до Батумі, тобто ми диверсифікували маршрути. Таким чином, потенційно, орендоване судно могло б працювати у всьому басейні Чорного моря», – йдеться у колонці.
За словами Олексія Яновського, головним аргументом для ухвалення рішення про оренду стала вартість перевезення тони вантажу. «За час роботи орендованого судна економія для «Інтерпайпу» на плечі Одеса-Варна склала майже 30%. Тайм-чартер дозволив стабілізувати ритмічність постачань, знизив витрати на оперативну діяльність (у людиногодинах)», – пише він.
Водночас директор із забезпечення закупівель і логістики повідомив, що у близькій перспективі «Інтерпайп» не буде створювати власний вантажний флот. «Такий варіант обрахований, і за певних умов це рішення є більш ефективним, ніж тайм-чартер. Проте у близькій перспективі компанія його не розглядатиме. Проблема цього кейсу – підвищені зобов’язання та вищі ризики. Окрім того, така серйозна інвестиція має бути абсолютно виправданою. Компанія поки не бачить для себе настільки сталих потоків морського експорту, які окупили б витрати на купівлю власного флоту», – підкреслив Олексій Яновський.