Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат, що є частиною Групи Метінвест, продовжує перебувати у простої через неможливість забезпечити конкурентоспроможну собівартість продукції підприємства на цільових експортних ринках, повідомила пресслужба групи у коментарі “Інтерфакс-Україна”.
Серед чинників, які призвели до цієї ситуації, компанія вказала на високу вартість електроенергії та її доставки, високі залізничні тарифи на доставку продукції у порт (якщо рахувати в доларах США, то вартість у 1,5 раза вища, ніж у 2019-2021 роках), високі портові збори (більш як удвічі вищі, ніж в аналогічних портах Європи), значний акциз у ціні дизеля, що становить майже чверть вартості пального, хоча карʼєрні самоскиди не використовують автошляхи, на ремонт яких має спрямовуватися цей акциз.
“Також зазначимо, що поки Інгулецький ГЗК працював, він сплачував значні суми податків (близько 1,1 млрд грн у першому півріччі 2024 року), забезпечував надходження в Україну сотень мільйонів доларів валютного виторгу, створював робочі місця для десятків тисяч українців (як на самому підприємстві, так і в суміжних галузях)”, – цитує агенція відповідь компанії, на думку якої для відновлення виробництва підприємства держава повинна проводити виважену тарифну та фіскальну політику.
“Адже кожне підприємство має кілька меж: після першої воно припиняє модернізацію та розвиток, після другої – просто припиняє діяльність. І тоді втрачають і місцеві громади, й державні монополії, і сама держава”, – зазначили у Метінвесті.
ІнГЗК зупинив роботу влітку 2024 року. Виробляє залізорудний концентрат. Виробнича потужність підприємства – 14 млн тонн залізорудного концентрату на рік.
За підсумками діяльності в 2023 році комбінат скоротив чистий збиток уп’ятеро – до 167,235 млн грн із 851,259 млн грн у 2022-му році.