Індія та Європейський Союз завершили розробку широкої дорожньої карти для сектору «зеленого» водню, яка включає розвиток інфраструктури, технологічне співробітництво та посилення ланцюгів поставок.
Про це йдеться в заяві міністерства закордонних справ (МЗС) Індії, передає SteelOrbis.
«Обидві сторони обговорили шляхи посилення співпраці в цьому секторі на 10-му засіданні Енергетичної панелі Індія-ЄС, яке відбулося в Брюсселі. На засіданні був прийнятий «робочий план» для третього етапу Партнерства між Індією та ЄС у сфері чистої енергії та клімату на 2025-28 роки, який буде зосереджений на поглибленні співпраці у п’яти пріоритетних сферах», – йдеться в заяві.
Зазначається, що сторони визначили широкий порядок денний для співпраці у сфері зеленого водню, який включає оцінку доцільності розвитку інфраструктури, регуляторне та технологічне співробітництво, а також зміцнення ланцюгів поставок.
Індія та ЄС також взяли на себе довгострокові дослідницькі зобов’язання щодо спільної підтримки досліджень у проєктах чистої енергетики в рамках робочої групи Ради з торгівлі та технологій між Індією та ЄС з питань чистих та зелених технологій, яка була створена в січні 2023 року.
Як повідомляв UAprom, на Кліматичному саміті погодили фінансування на $300 млрд для країн, що розвиваються.