Індія відмовилася прийняти пропозицію Європейського Союзу стягувати вищі вуглецеві податки з її промисловості, вважаючи цю ініціативу несправедливою і неприйнятною.
Про це повідомляє Reuters із посиланням на високопоставленого чиновника.
Як зазначається, останню пропозицію зробила делегація ЄС на чолі з генеральним директором з питань оподаткування та митного союзу в Європейській комісії Герасімосом Томасом, який захищав запропонований механізм транскордонного вуглецевого коригування (CBAM) під час зустрічей з індійськими чиновниками.
При цьому міністр економіки Індії Аджай Сет в інтерв’ю Reuters заявив: “Їхня пропозиція не є практичною. Їхня команда приїхала і зустрілася з нами… рішення, яке вони пропонують, не працює для економіки, що розвивається, як Індія”.
За словами Сета, Нью-Делі доніс свою позицію до делегації ЄС, назвавши запропоновану CBAM несправедливою і такою, що завдає шкоди внутрішньому ринку.
Делегація ЄС запропонувала Індії запровадити власний податок на викиди вуглецю для фінансування вдосконалення ланцюгів постачання та скорочення викидів, зберігаючи при цьому свою частку на ринку ЄС.
При цьому Сет підкреслив, що екологізація сталеливарної промисловості потягне за собою вищі витрати для економіки, і “з рівнем доходу, який становить одну двадцяту від рівня доходу в Європі, чи можемо ми дозволити собі вищу ціну? Ні, не можемо”.
ЄС планує стягувати податок на викиди вуглецю з кожної партії сталі та алюмінію Індії з 1 січня 2026 року, потенційно запровадивши тарифи в розмірі від 20% до 35%.
Євросоюз є другим за величиною експортним напрямком для Індії з загальним обсягом експорту майже 100 мільярдів доларів у 2023 році.
Міністр наголосив, що Індія хоче, щоб ЄС дотримувався правил щодо викидів вуглецю, узгоджених у Паризькій угоді 2015 року, яка дозволила країнам, що розвиваються, таким як Індія, мати більш гнучкі цілі зі скорочення викидів порівняно з розвиненими країнами.
За даними аналітичного центру Ember, Індія, з вуглецевою інтенсивністю 632 грами на кВт-год у 2022 році, розширює свої потужності відновлюваної енергетики й знизила свою вуглецеву інтенсивність на 3,5% з 2018 року. Вона має на меті досягти нульового рівня викидів до 2070 року.
Переговори між ЄС та Індією тривають на “технічному рівні”, йдеться в заяві ЄС, зробленій після візиту делегації на початку цього місяця.
Представники ЄС намагаються схилити на свій бік такі країни, як Китай, Південна Африка та Індія, які виступають проти CBAM.