ЄС ухвалив 15-й пакет антиросійських санкцій 

Share

Рада ЄС затвердила 15-й пакет економічних та індивідуальних обмежувальних заходів з метою подальшого обмеження можливостей Росії вести свою незаконну, неспровоковану та невиправдану агресивну війну проти України.

Про це повідомила пресслужба Ради.

«Ці заходи покликані протидіяти обходу санкцій ЄС через націленість на тіньовий флот Путіна та послабити російський військово-промисловий комплекс», – йдеться в повідомленні.

Зокрема, погоджений пакет складається з 54 осіб та 30 організацій, відповідальних за дії, що підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України.

Що стосується фізичних осіб, то ЄС запроваджує санкції проти військового підрозділу, який відповідальний за обстріл дитячої лікарні «Охмадит» у Києві, топменеджерів провідних компаній в енергетичному секторі, осіб, відповідальних за депортацію дітей, пропаганду та обхідних шляхів, а також двох високопосадовців КНДР.

Що стосується юридичних осіб, то ЄС націлився насамперед на російські оборонні та судноплавні компанії, відповідальні за транспортування сирої нафти й нафтопродуктів морем, що забезпечують значні доходи російському уряду.

До списку також потрапили хімічний завод, цивільна російська авіакомпанія, яка є важливим постачальником логістичної підтримки для російських військових.

«Вперше вводяться повноцінні санкції (заборона на поїздки, заморожування активів, заборона надавати економічні ресурси) проти різних китайських суб’єктів, які постачають компоненти для безпілотників і мікроелектронні компоненти для підтримки агресивної війни Росії проти України», – відзначили в пресслужбі.

До списку додали нові судна, на які поширюється заборона доступу до портів і заборона на надання широкого спектра послуг, пов’язаних з морським транспортом.

Наголошується, що цей захід спрямований на танкери з країн, що не є членами ЄС, які є частиною тіньового флоту Путіна, що обходять механізм обмеження цін на нафту або підтримують енергетичний сектор Росії, або судна, які відповідають за транспортування військової техніки для Росії або беруть участь у перевезенні вкраденого українського зерна.

52 судна, що походять з третіх країн, були піддані санкціям за цими ознаками, що збільшило загальну кількість підсанкційних суден до 79.

Рада також додала 32 нових суб’єкти до списку тих, хто безпосередньо підтримує військово-промисловий комплекс Росії в її агресивній війні проти України.

На них поширюватимуться більш жорсткі експортні обмеження щодо товарів і технологій подвійного призначення, а також товарів і технологій, які можуть сприяти технологічному вдосконаленню російського сектору оборони та безпеки.

«Деякі з цих підприємств розташовані в третіх країнах (Китай, Індія, Іран, Сербія, Об’єднані Арабські Емірати та Сербія) і були залучені в обхід торговельних обмежень або брали участь у закупівлі товарів, що використовуються для російських військових операцій, таких як безпілотні літальні апарати (БПЛА) та ракети», – зазначили в Раді ЄС.

Як раніше повідомляв UAprom, посли ЄС погодили 15 пакет антиросійських санкцій.