Україна та Європейський Союз працюють над розширенням та створенням нових фінансових механізмів, які допоможуть залучити більше приватного капіталу у відновлення країни.
Про це йшлося під час спецзаходу за участі представників Єврокомісії, французького уряду, провідних європейських DFIs (Proparco, KfW, CIP), керуючих фондів (Amundi, Natixis) та найбільших українських приватних інвестфондів, повідомляє пресслужба Мінекономіки.
За словами першого заступника міністра економіки Олексія Соболева, приватний капітал — критично важливий для масштабної відбудови України. Завдяки інструментам зниження ризиків, передбаченим Ukraine Investment Framework, Україна вже залучила інвестиції в інфраструктуру, МСП, «зелену» енергетику та інновації.
«Але потреба у дієвих механізмах значно більша. Тому ми разом з партнерами працюємо над створенням європейської інвестиційної платформи, яка поєднає ресурси держави й бізнесу та відповідатиме стандартам ЄС», – наголосив Соболев.
Йдеться, зокрема, про спільну ініціативу зі створення структурованого фонду за участі європейських інституцій розвитку (DFIs) та приватних інвесторів під координацією ЄС. Його мета – підтримка інвестицій у ключові галузі української економіки: інфраструктуру, енергетику, промисловість, агросектор, високі технології, освіту та медицину.
Очікується, що фонд буде сфокусований на інфраструктурі, енергетиці та інших критично важливих секторах, які мають стратегічне значення для післявоєнного відновлення України.
У центрі обговорення були також інвестиційні механізми, розподіл ризиків і підготовка до Конференції з відновлення України URC-2025, що відбудеться 10-11 липня у Римі. Там планується представити наступні кроки з мобілізації приватного капіталу.
Як повідомляв UAprom, IFU готовий втілювати інвестпроєкти в аграрній галузі України – Мінагрополітики.