ЄК обіцяє фокус на стратегічних індустріях та більше протекціонізму 

Share

Єврокомісія зосередить увагу на стратегічних галузях промисловості, таких як металургійне виробництво автопром та авіакосмічна галузь, а також «зелені» технології.

Про це повідомив новий єврокомісар з промислової політики Стефан Сежурне, передає Financial Times. 

Він вважає, що ці галузі заслуговують на захист та підтримку, оскільки вони є основою для створення чистих технологій і забезпечення зеленого переходу. Новий склад Єврокомісії, який розпочав роботу 1 грудня, планує визначити конкретний перелік критичних секторів протягом наступних 100 днів.

Новий єврокомісар також запропонував стратегію «Європа перш за все» для ключових бізнес-секторів. Сежурне вважає, що Європа, за прикладом США або Китаю, повинна діяти в «наступі», щоб просувати свої стратегічні бізнес-інтереси та уникнути напливу субсидованого імпорту з Китаю. Це по суті є закликом до посилення протекціоністських заходів, хоча Сежурне не вважає це проявом протекціонізму, зазначаючи, що ЄК має діяти у відповідності до своїх стратегічних інтересів.

«Я глибоко переконаний, що Європа тільки виграє від того, що вона відкрита для світу. Але коли Китай каже «Зроблено в Китаї» або США кажуть «Америка понад усе», ми повинні говорити: «Зроблено в Європі» або «Європа понад усе», – наголосив він.

ЄК ставить за мету у наступні 5 років відновити конкурентоспроможність ЄС. Але виконання цього завдання може опинитись під загрозою, якщо новообраний президент США Дональд Трамп виконає свої погрози та запровадить високі мита на весь імпорт, розірве торговельні угоди та послабить регулювання для американського бізнесу.

На думку Сежурне, європейський ринок не може стати жертвою глобальної торгової війни та залишатись єдиним відкритим і не захищеним від напливу надлишкових товарів з усього світу, якщо інші ринки почнуть закриватися.

«Якщо Сполучені Штати закриються для Латинської Америки, закриються для Індії, закриються для Китаю, європейський ринок не може бути місцем призначення для всіх надлишкових потужностей у світі, інакше ми опинимося в ситуації короткострокової економічної кризи», – підкреслив віцепрезидент.

Він зазначив, що Брюссель повинен надіслати «твердий сигнал» Сполученим Штатам щодо відсутності причин знецінювати торговельні дискусії та обміни.

«Нова адміністрація повинна усвідомити, що вона також нічого не виграє від торговельної війни», – додав Сежурне.