G7 розглядає посилення цінового обмеження на російську нафту

Share

Країни Групи семи (G7)  вивчають шляхи посилення верхньої межі ціни на російську нафту, щоб краще вплинути на здатність Москви фінансувати свою війну проти України.

Про це пише Bloomberg із посиланням на джерела, які знайомі з цим питанням.

За словами співрозмовників, варіанти, що розглядаються, варіюються від фактичної заміни механізму на повну заборону постачання російської нафти до зниження цінового порогу з нинішніх 60 доларів до приблизно 40 доларів.

Однак рішення ще не ухвалене, і обговорення тривають.

Згідно з чинними умовами обмеження цін, західні оператори можуть страхувати і транспортувати нафту лише тоді, коли вона купується за ціною, нижчою від порогової. США та Європейський союз також запровадили ембарго на більшу частину імпорту в перші місяці після широкомасштабного вторгнення Росії.

Це призвело до того, що Москва вдалася до послуг тіньового флоту танкерів, які часто працюють з невідомими страховиками або власниками, щоб транспортувати свою нафту на нові ринки, особливо в Азії. Цей тіньовий флот допоміг Росії обійти обмеження, і ціни на її нафту більшу частину року перевищували верхню межу.

У відповідь країни G7 наклали санкції на десятки суден і компаній, що беруть участь у цих тіньових операціях. Низка північноєвропейських країн також посилюють страхові перевірки російських танкерів, що проходять повз них.

Спочатку граничні ціни були розроблені для того, щоб обмежити кількість грошей, одержуваних Росією від продажу нафти, і не допустити різкого зростання світових цін на нафту.

Джерела видання зазначають, що зважуючи можливі варіанти, країни G7 намагаються збалансувати потенційний економічний вплив будь-яких заходів з іншими питаннями, такими як безпека на морі, причому деякі вважають, що торгівля виграє, якщо Москва користуватиметься послугами більш надійних операторів.

Як раніше повідомляв UAprom, 12 країн ЄС домовилися про посилені заходи проти «тіньового флоту» РФ.