Європейський Союз може запровадити значно вищі мита на український імпорт уже з 6 червня.
Про це Financial Times повідомили проінформовані співрозмовники, пише “Європейська правда”.
Як стверджують співрозмовники, рішення щодо запровадження вищих мит на український імпорт пов’язане з планами припинити дію спеціального безмитного режиму, який було запроваджено у 2022 році після широкомасштабного вторгнення РФ.
За їхніми словами, таке рішення було ухвалене після того, як Польща ініціювала захист фермерів ЄС.
Вони зазначили, що нещодавно представлену країнам-членам ЄС перехідну пропозицію буде значно скорочено – зокрема квоти на безмитний імпорт сільськогосподарської продукції, яка є критично важливою для українських фермерів і бюджету.
Коли режим безмитної торгівлі було запроваджено у 2022 році, він поширювався на українську продукцію – птицю, пшеницю та цукор, більшість з яких транспортувалась через країни ЄС до Африки та Азії.
Проте фермери та політики у Польщі, Франції та інших країнах ЄС незабаром звинуватили український експорт у зниженні внутрішніх цін. Це питання стало домінуючим у польській політиці.
Як стверджують дипломати, напередодні президентських виборів Варшава звернулася до Єврокомісії з проханням відкласти торговельні переговори з Києвом, щоб зменшити шанси на перемогу націоналістичного опозиційного кандидата Кароля Навроцького.
Двоє дипломатів ЄС також повідомили, що перехідні заходи Єврокомісії передбачають поділ річної безмитної квоти на 12 місячних частин, щоб зменшити імпорт на період переговорів.
За їхніми словами, найбільше постраждають кукурудза, цукор, мед і птиця. Річна квота на кукурудзу скоротиться з 4,7 млн тонн до 650 тисяч тонн. Птиця – з 57,1 тисячі до 40 тисяч тонн, а цукор – зі 109 тисяч до 40,7 тисячі тонн.
Голова комітету з торгівлі Європейського парламенту Бернд Ланге вважає, що це “справді дуже поганий сигнал для України”.
Нагадаємо, Європарламент на 3 роки продовжив безмитну торгівлю для сталі з України.
Вкакалися “дорогі партнери”