Обсяги постачання російського скрапленого природного газу до Франції у першому півріччі 2024 року зросли більш ніж удвічі.
Про це повідомляє Associated Press із посиланням на дані Інституту економіки енергетики та фінансового аналізу (IEEFA).
Член-засновник некомерційної організації Razom We Stand, яка виступає за посилення санкцій проти російського викопного палива, Олег Савицький заявив, що мета ЄС щодо поступової відмови від російського викопного палива до 2027 року “жахливо відстає від графіка”.
Він сказав, що країни, які купують російський СПГ, саботують енергетичний перехід і роблять мільярдні внески у військові зусилля Росії.
За даними IEEFA, компанії ЄС імпортували майже 4,4 мільярда кубометрів російського СПГ до Франції в першій половині цього року, порівняно з більш ніж 2 мільярдами кубометрів за аналогічний період минулого року.
Наступні найбільші імпортери, Іспанія та Бельгія, продемонстрували збільшення імпорту на 1% та зменшення на 16% відповідно. Загалом країни Союзу збільшили імпорт російського СПГ за вказаний період на 7%.
При цьому французький енергетичний гігант TotalEnergies, на якого припадає найбільша частка імпорту за період із січня до червня, заявив, що він пов’язаний контрактами, підписаними до вторгнення Росії в Україну.
Міністерство фінансів та економіки Франції повідомило, що напади хуситів на судна, які рухаються через Суецький канал, змусили змінити структуру імпорту СПГ – газ із Близького Сходу більше не може легко потрапляти в Європу, тоді як російський маршрут з Арктики не постраждав.
Водночас Франція імпортувала менше російського СПГ, ніж газу інших постачальників, включно зі США, Анголою, Камеруном, Єгиптом і Нігерією.
При цьому наголошується, що додатковий газ не використовується французькими домогосподарствами чи промисловістю, де його споживання впало на 9% у першій половині цього року. Тим часом експорт газу з Франції трубопроводом до Бельгії зріс майже на 10%. Неможливо сказати, яку частку в цьому експорті становив російський СПГ.
“Тимчасове збільшення обсягів “не ставить під сумнів досягнення ЄС за останні два роки”, – заявив речник ЄС Адальберт Янц. “Ми диверсифікували наш імпорт, і більшу частину необхідного газу постачають надійні партнери, такі як Норвегія та США”.