Ferrexpo збільшила квартальне виробництво залізорудної продукції на 3%

Share

Група Ferrexpo за підсумками роботи у першому кварталі 2025 року виготовила 2,125 млн тонн залізорудної продукції, що на 3% більше за показник січня-березня 2024-го. Згідно зі звітом компанії, це найвищий показник квартального виробництва з початку широкомасштабного російського вторгнення в лютому 2022 року.

Зокрема, за перші три місяці року на гірничо-збагачувальних комбінатах групи виготовили 1,347 млн тонн окаток, в тому числі 81,7 тис. тонн DR-окаток, що використовуються для виробництва “зеленої” сталі, та 0,777 млн товарного залізорудного концентрату, попит на який продемонстрували клієнти в Азії. У січня-березні 2024 року виробництво котунів суттєво переважало, а пропорція виглядала наступним чином: 1,81 млн тонн окатишів та 0,24 млн тонн концентрату.

Протягом першого кварталу Ferrexpo експлуатувала дві лінії огрудкування з чотирьох наявних на додаток до виробництва комерційного концентрату, однак, як зазначили в компанії, через нещодавно оголошене призупинення відшкодування ПДВ, в роботі залишилась одна лінія огрудкування.

«Збільшення виробництва, однак, не призвело до покращення доходів через стабільно високі витрати на виробництво, зокрема імпортну електроенергію та погіршення цін на залізорудні окатиші. Середовище, в якому ми працюємо, стає дедалі складнішим. У березні українські податкові органи повідомили наші дві основні операційні дочірні компанії, Ferrexpo Poltava Mining і Ferrexpo Yeristovo Mining, про своє рішення призупинити відшкодування ПДВ за січень 2025 року на загальну суму 512,9 млн грн (приблизно 12,5 млн доларів США). Це призупинення відшкодування ПДВ, яке є значним, призвело до зниження доступної ліквідності для фінансування операційної діяльності. Це змусило нас негайно скоротити виробництво до однієї лінії огрудкування і запровадити значні заходи щодо скорочення витрат у всьому бізнесі, що вплинуло на робочу силу, видобуток і переробку, ремонт і технічне обслуговування, капітальні витрати, гуманітарне та соціальне фінансування”, – зазначив тимчасовий виконавчий директор Ferrexpo Лучіо Дженовезе.

Ferrexpo завершила 2024 рік зі збитком у 50 млн доларів, що пов’язано зі списанням активів на суму 72 млн доларів внаслідок зменшення балансової вартості активів групи та зменшення грошового потоку через війну.

4 березня 2025 року Державне бюро розслідувань повідомило, що Печерський районний суд Києва ухвалив рішення про передачу 49,5% корпоративних прав Ferrexpo Poltava Mining (FPM), а також корпоративних прав у інших, не названих компаніях, до Агентства з розшуку та управління активами України (АРМА).