Група Ferrexpo повідомила про зростання чистого прибутку у першому півріччі 2024 року на 104%, до 55 млн дол., тоді як у першій половині 2023 року прибуток компанії склав 27 млн дол.
Виручка групи за півроку сягнула 549 млн дол., що на 64% більше у порівнянні з першим півріччям 2023 року. Показник EBITDA за звітний період зріс на 24% р/р, склавши 79 млн дол.
Відповідно до звіту групи на Лондонській фондовій біржі, позитивна динаміка пов’язана головним чином зі зростанням обсягів продажів залізорудної продукції завдяки відновленню морської торгівлі. Так, загальний обсяг реалізації залізорудних котунів та концентрату у січні-червні зріс на 85% р/р, склавши 3,8 млн т., з яких 1,8 млн т. було відвантажено замовникам через порти України у Чорному морі. Загалом з початку року компанія відправила морем 18 суден завантажених власною продукцією.
Разом з тим у Ferrexpo відзначили зниження цін на залізорудну продукцію у першому півріччі-2024 на 15% порівняно з аналогічним періодом минулого року та звернули увагу на зростання витрат на виробництво, які у січні-червні склали 78,8 дол/т. продукції порівняно з 71,3 дол/т за той самий період 2023 року. Серед основних чинників, які сприяли зростанню собівартості ЗРС, компанія назвала здорожчання електроенергії.
“Ціни на електроенергію в Україні різко зросли в червні 2024 року, в основному через атаки на інфраструктуру виробництва та передачі електрики, внаслідок яких була встановлена вимога щодо імпорту до 80% від загальної потреби в електроенергії із сусідніх країн”, – зазначили у Ferrexpo.
У першому півріччі на потужностях групи у Полтавській області було виготовлено 3,72 млн т. залізорудної продукції, з яких 3,3 млн т окатків та 0,4 млн т концентрату. Це відображає зростання загальних обсягів виробництва на 75% порівняно з першим півріччям 2023 року.
За півроку Ferrexpo вклала 55 млн дол капітальних інвестицій у проекти підтримки та розвитку виробництва. Чиста грошова позиція групи на 30 червня цього року складала 112 млн дол, тоді як на 31 грудня 2023 – 108 млн дол.