Можливість купувати довгостроковий доступ до перетину допоможе знизити вартість імпорту е/е – Інтерпайп

Share

Можливість бронювати довгостроковий доступ до міждержавного перетину дозволить бізнесу, який імпортує електроенергію з ЄС, отримувати її за нижчими цінами та загалом працювати у більш прогнозованому середовищі, зазначив Василь Гончарук, директор «Дніпросталь Енерго», що входить до групи Інтерпайп.

«Просимо активізуватися у покращенні нашої торгівельної позиції та забезпечити можливість довгострокової купівлі перерізу на місяць і більше, що дасть можливість на зовнішніх ринках ЄС закуповувати продукт, який потенційно буде дешевше ніж поточний спотовий короткостроковий продукт», – звернувся він до влади під час робочої наради щодо проблематики імпорту електричної енергії промисловими підприємствами України на базі  Федерації роботодавців України.

Своєю чергою член правління Укренерго Андрій Немировський повідомив, що Україна досягла домовленості з Польщею, Угорщиною та Словаччиною щодо початку розробки відповідних правил та адаптації програмного забезпечення для надання довгострокового доступу до перетину, не чекаючи згоди системних операторів цих країн на проведення таких дій. «Це певне зрушення, бо раніше вони відмовляли діяти без згоди. Порадувати датами я не можу, але можу запевнити, що робота в цьому напрямку ведеться», – додав він.

Представник «Дніпросталь Енерго» також зазначив, що вимога щодо імпорту 80%  від загального обсягу споживання для уникнення відключень е/е є занадто високою для підприємств компанії, оскільки висока вартість електроенергіі у сусідніх країнах негативно впливає на собівартість кінцевої продукції та здатність Інтерпайпу конкурувати з іншими гравцями на зовнішніх ринках.

«Ми маємо суттєве здорожчання ресурсу, який займає у нас до 25% вартості продукції при виробництві заготовки для труб і коліс. Це призводить до здорожчання готової продукції і зниження конкурентоспроможності на зовнішніх ринках. У підсумку ми позбавлені можливості залучати кошти, розвиватися і виживати», – зазначив Гончарук.

Він попросив розглянути можливість знизити вимогу щодо обсягів імпорту до 50% від споживання.

«Ми готові працювати і заводити якийсь імпорт в країну, розуміючи складну ситуацію. Проте за вимоги 80% це для нас надзвичайно важко. Питання доцільності роботи бізнесу з таким суттєвим зростанням собівартості, ціни електроенергії є критичним», – зауважив він.