Китайська асоціація чавуну і сталі (CISA) має намір створити орган, який сприятиме будівництву електросталеплавильних печей в країні, пише Metal Expert.
Зазначається, що встановлення нових електросталеплавильних печей має важливе значення для країни, оскільки вона планує досягти вуглецевого піка до 2030 року і вуглецевої нейтральності до 2060 року.
Дані CISA свідчать, що у 2024 році лише 10,5% від загального обсягу виробництва сталі в Китаї (1,005 млрд т) було вироблено на електросталеплавильних заводах.
За словами інсайдерів ринку, китайські виробники електросталі стикаються зі спільними проблемами, такими як недостатні ресурси сталевого брухту, нерозвинена система переробки брухту, обмежені можливості імпорту, відсутність визначення того, що можна вважати «зеленою сталлю», загальноприйнята думка про те, що лише певні види сталевої продукції можуть вироблятися за допомогою електросталеплавильного методу, а також недостатня політична підтримка.
Організація очікує, що частка сталі, виробленої за допомогою електросталеплавильного процесу, зросте до 15% у 2025 році.
CISA, а також китайська асоціація утилізації металобрухту (CAMU) прогнозують, що споживання брухту в Китаї досягне 300 млн т у 2025 році.
Як раніше повідомляв UAprom, Китай у 2025 році планує вкласти щонайменше $55 млрд у свій банківський сектор.