Бізнес у липні 2024 року дещо пом’якшив оцінки ділової активності.
Про це свідчить індекс очікувань ділової активності (ІОДА), повідомляє пресслужба Нацбанку.
Так, у липні 2024 року індекс очікувань ділової активності (ІОДА) зріс до 44,4 з 43,6 в травні.
Позитивний вплив на очікування бізнесу мали:
- адаптивність до проблем з енергопостачанням;
- стабільна робота морського коридору;
- стійкі інфляційні очікування;
- пом’якшення валютних обмежень;
сезонний фактор.
Водночас погіршення безпекової ситуації, ризик подальших терактів проти критичної інфраструктури та тривале її відновлення, погіршення курсових очікувань і значний дефіцит кваліфікованих кадрів залишалися стримуючими чинниками, адже ускладнювали економічну активність підприємств усіх опитаних секторів.
Підприємства будівництва значно покращили стримані оцінки своїх економічних результатів завдяки сезонному пожвавленню діяльності, а також бюджетному фінансуванню на будівництво та відновлення житла, інфраструктури, доріг та автострад: секторальний індекс у липні становив 49,6 порівняно з 43,0 у червні.
Підприємства промисловості зберегли стримані очікування щодо результатів своєї діяльності через дефіцит електроенергії, посилення бойових дій та брак кваліфікованих працівників: секторальний індекс у липні становив 45,8 (у червні – 45,5).
Підприємства сфери послуг пом’якшили негативні оцінки результатів своєї економічної діяльності, попри значні перебої з енергопостачанням, зниження попиту та збільшення витрат бізнесу: секторальний індекс підвищився до 42,5 у липні з 39,7 у червні.
Підприємства торгівлі дещо погіршили очікування щодо результатів своєї діяльності під впливом тривалих відключень електроенергії та посилення курсових очікувань: секторальний індекс у липні становив 4,.7 (у червні – 46,4).
Підприємства промисловості, торгівлі та будівництва спрогнозували посилення темпів зростання як закупівельних цін, так і цін/тарифів на власну продукцію/послуги, натомість респонденти сфери послуг були налаштовані на незначне сповільнення останніх, попри посилення очікувань щодо зростання закупівельних цін.