Без реструктуризації боргу Україна мала б заплатити $1,6 млрд до кінця року – Марченко

Share

Якби Україна не досягла принципових домовленостей з комітетом власників єврооблігацій про реструктуризацію боргу, то до кінця 2024 року мала б виплатити 1,6 млрд дол.

Про це в інтерв’ю РБК-Україна заявив міністр фінансів Сергій Марченко.

“Сама реструктуризація ще не фіналізована. Маємо принципову домовленість з клубом кредиторів. Потрібно отримати офіційну згоду двох третин кредиторів. І лише потім, після юридичного оформлення угоди, можна стверджувати, що реструктуризація завершена. Наразі працюють юристи, процес ще не завершився. Є принципова згода з ключовими власниками наших єврооблігацій. І це дуже позитивна новина для України”, – зазначив Марченко.

За його словами, якби Україна не досягла згоди про реструктуризацію боргу, то в цьому році мали б виплатити 1,6 млрд доларів.

“Чи можливо було б це зробити? Думаю, неможливо. По-перше, ми не маємо зараз можливості самостійно запозичити й віддати борг. А наші ключові партнери – країни G7, які нас підтримують, в тому числі даючи кошти в бюджет, не сприйняли б цю історію, коли б ми за рахунок їхніх коштів задовольнили потреби комерційних кредиторів”, – підкреслив урядовець.

Він відзначив, що перемовини були не простими. Були суттєві розбіжності в оцінці ситуації. Принципово українська сторона вважала за необхідне показати ситуацію з їхньої точки зору. Інвесторам логічніше було вважати, що ситуація в Україні є і буде кращою, ніж вона є насправді.

“Наразі ми можемо говорити про списання 37% від того боргу, який був на початок війни разом з накопиченими відсотками за період відстрочки платежів. Ми можемо говорити про економію понад 11 млрд доларів на найближчі три роки. До 2033 року у нас буде заощаджено близько 23 млрд доларів”, – зауважив Марченко.

Як UAprom повідомляв раніше, в липні Україна домовилась про реструктуризацію єврооблігацій.