Росія з початку вторгнення вивезла з України близько 4 млн тонн зерна

нас ...
Росія з початку вторгнення вивезла з України близько 4 млн тонн зерна

За оцінками Української зернової асоціації, з початку повномасштабного вторгнення в Україну російська армія вкрала близько 4 млн т зерна

Про це розповів президент УЗА Микола Горбачов, передає «Укрінформ».

Він зазначив, що покупцями вкраденого зерна стали підсанкційні країни, але вони обережно ставляться до вкраденого в України зерна. Зокрема, був випадок, коли Лівія відмовилася його купувати. Горбачов наголосив, що торгувати краденим товаром РФ стає дедалі складніше.

«За краденим зерном кораблі заходять як злочинці – вночі: відключають GPS-трекери, проходять як невидимки, вантажаться, а потім йдуть у невідомому напрямку. Однак програма marine traffic дає змогу відстежити, куди ці кораблі прямують, скільки і що перевозять. Усі факти Україна фіксує», – пояснив президент УЗА.

Горбачов зауважив, що РФ краде не лише українське зерно, а й покупців.

«Під час війни Росія використовує механізм блокування України як великого експортера, щоб самій працювати в країнах нашого традиційного збуту. Якщо Україна платить мільярди за простій, то у РФ простоїв немає. Їхня пропозиція для клієнта може видаватися кращою», – розповів він.

За його словами, РФ саме таким методом зміцнила свої позиції на ринку найбільшого імпортера пшениці Єгипту, куди збільшили поставки. Покупці зерна потребують ритмічних поставок, щоб завантажити роботою свої млини. Вироблене на них борошно потрібне для випічки хліба. Покупець змушений обирати надійнішого постачальника – це основна причина втрати Україною своїх ринків збуту зернових.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom

Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1