Єврокомісія рекомендувала ЄС припинити підтримку цін на енергоносії, - Reuters

нас ...
Єврокомісія рекомендувала ЄС припинити підтримку цін на енергоносії, - Reuters

Європейська Комісія рекомендувала урядам Європейського Союзу припинити заходи підтримки цін на енергоносії до кінця цього року

Це необхідно для того, щоб тримати під контролем державні фінанси та відповідати новими бюджетними правилами в 2024 році, повідомляє Reuters з посиланням на щорічні рекомендації виконавчого органу ЄС, передає «УНІАН».

«Всі держави-члени мають згорнути чинні заходи енергетичної підтримки до кінця 2023 року», - йдеться в рекомендаціях, виконання яких впливає на отримання грантів ЄС з фонду відновлення.

При цьому наголошується, що якщо відновлення зростання цін на енергію зажадає реалізації заходів підтримки, вони мають бути спрямовані на захист вразливих домогосподарств та фірм.

Єврокомісія оцінює ці заходи підтримки енергетики в 2023 році в діапазоні від 0,2% ВВП в Греції до 0,6% в Іспанії, 1% у Франції та Італії і 2% ВВП в Німеччині.

Оскільки ціни на енергоносії знову знижуються, таку підтримку важче виправдати, і багато країн не зможуть виконати свої ліміти чистих первинних витрат, рекомендовані Єврокомісією в рамках реформи фіскальних правил ЄС.

Росія неодноразово вдавалася до енергетичного шантажу, обмежуючи поставки газу або інших товарів, якщо не будуть виконані її вимоги. Росія зупинила постачання газу по газопроводу «Північний потік-1».

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom

Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1