«Укртатнафта» компенсувала держбюджету 1,2 млрд грн податкових боргів

нас ...
«Укртатнафта» компенсувала держбюджету 1,2 млрд грн податкових боргів

«Укртатнафта» перерахувала до держбюджету 1,2 млрд грн як несплачені податки колишніми власниками компанії

За фактом ухилення від сплати податків підозру отримав колишній директор компанії, який перебуває під вартою, передає «Бізнес.Цензор» із посиланням на СБУ.

Розслідуванням корупційних схем колишнього менеджменту «Укрнафти» та «Укртатнафти» займається СБУ та Бюро економічної безпеки, які викрили керівництво «Укртатнафти» у присвоєнні нафтопродуктів на загальну суму понад 2 млрд грн.

Колишній менеджмент компанії реалізовував пальне через мережу АЗС без сплати акцизного податку, хоча суми акцизного збору закладалися у ціну споживачам.

У квітні «Укртатнафта» вже перераховувала до бюджету 531 млн грн податків після викриття схеми продажу пального без сплати акцизу. За цим фактом повідомлено про підозру головному бухгалтеру та колишньому директору Укртатнафти.

Виплачені «Укртатнафтою» податкові борги будуть спрямовані на забезпечення потреб сил оборони.

«Укртатнафта» володіє найбільшим в Україні нафтопереробним заводом у Кременчуці. До листопада 2022 року акціонерами «Укртатнафти» були НАК «Нафтогаз України» (43,05%) та група «Приват» Ігоря Коломойського. 7 листопада 2022 року «Укрнафта», «Укртатнафта», «Мотор Січ» та інші підприємства перейшли державі. У ОП заявили, що «Укрнафта» перейшла державі, бо не хотіла постачати нафтопродукти ЗСУ. 10 листопада колишній директор заправок WOG очолив «Укрнафту» та «Укртатнафту».

У лютому 2023 року новий голова «Укрнафти» Корецький заявив, що компанія виявила фізичну нестачу сотень тисяч тонн нафти на мільярди гривень, яка досі прописана на балансі «Укрнафти».

14 квітня «Укрнафта» заявила, що повністю погасила податковий борг – держава отримала 6,9 млрд грн.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom

Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1