Польська компанія в арбітражі вимагає у «Газпрому» понад $1 млрд

нас ...
Польська компанія в арбітражі вимагає у «Газпрому» понад $1 млрд

Польська компанія EuRoPol Gaz через Стокгольмський арбітраж вимагатиме від російського «Газпрому» близько $1,2 млрд втрачених прибутків

Про це повідомляє TVN24 з посиланням на EuRoPol Gaz, передає «Укрінформ».

EuRoPol Gaz 9 травня цього року подала позов на «Газпром Експорт» до арбітражного суду у Стокгольмі. Компанія вимагатиме компенсацію у розмірі близько $285 млн з відсотками за транзит газу в 2006-2009 роках, а також відшкодування збитків у вигляді недоотриманих доходів від послуг з транспортування газу у 2022 році та у зв’язку з відсутністю транспортування газу територією Польщі у період з 2023-го до 2045 року.

Підкреслюється, що в угоді від 2010 року «Газпром Експорт» зобов’язався здійснити кроки, спрямовані на укладення нового контракту на транспортування газу Ямальським газопроводом на 2022-2045 роки. Ця угода також дає право пред'явити претензії до «Газпрому», навіть якщо такий контракт не буде укладено.

27 квітня 2022 року «Газпром» в односторонньому порядку припинив постачання газу споживачам у Польщі за Ямальським контрактом. За інформацією російської сторони, причиною стала відмова польської нафтогазової компанії PGNiG від розрахунків за газ у рублях.

Розгляд справи в арбітражному суді перебуває на попередній стадії.

Віцепрем’єр, міністр державних активів Польщі Яцек Сасін повідомив у коментарі польським ЗМІ, що EuRoPol Gaz оцінює втрачені прибутки в понад 5 млрд злотих ($1,2 млрд).

Компанія EuRoPol Gaz володіє польською ділянкою транзитних газопроводів Ямал - Європа завдовжки близько 684 км. EuRoPol Gaz раніше була спільною власністю польської та російської компаній. В листопаді 2022 року уряд Польщі примусово перевів активи, шо належали «Газпрому», у власність держави.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom

Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1