Україна враховує військові загрози при підготовці енергосистеми до наступної зими

нас ...
Україна враховує військові загрози при підготовці енергосистеми до наступної зими

Україна готує енергосистему до наступної зими з урахуванням можливих військових загроз, наголосив міністр енергетики Герман Галущенко на засіданні групи G7+

«Протиповітряна оборона України працює на відмінно і це дає нам надії на майбутнє. Водночас ми розуміємо, що Росія не відмовиться від своїх намірів і продовжить завдавати ударів по нашій енергетичній інфраструктурі, особливо з початком наступного опалювального сезону. Саме тому ми вже здійснюємо підготовку до зими, відновлюємо те, що зазнало атак, і посилюємо захист наших енергетичних об’єктів», - зазначив міністр. 

Очільник Міненерго наголосив на важливості введення в експлуатацію оновленої лінії електропередачі «Хмельницька АЕС – Жешув», яка посилює енергетичну безпеку України завдяки використанню механізмів експорту та імпорту електроенергії.

У  межах підготовки до наступного опалювального сезону також формується запас необхідного обладнання, яке може знадобитися для відновлення об’єктів після наступних атак ворога. Україна дякує міжнародним партнерам за вже надану допомогу та інформує про поточні потреби на платформі AidEnergy. Серед найнеобхідніших потреб - обладнання, яке допоможе децентралізувати генерацію, зокрема, мобільні газові турбіни та газові поршні.

Також міністр поінформував учасників засідання про заходи щодо накопичення енергоресурсів до наступного опалювального сезону. Він нагадав, що оператор газосховищ «Укртрансгаз» пройшов сертифікацію за європейськими правилами,  і Україна готова надавати європейським партнерам потужності своїх підземних сховищ для зберігання газу. Це своєю чергою дозволить посилити як європейську, так і українську енергетичну безпеку.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom

Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1