МВФ погодив нову програму для України: Офіційна інформація

нас ...
МВФ погодив нову програму для України: Офіційна інформація

Виконавча рада Міжнародного валютного фонду погодила старт нової програми підтримки для України. Програма в розмірі $15,6 млрд і терміном на 4 роки

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль у своєму Telegram.

«Кошти від МВФ допоможуть уряду профінансувати всі критичні видатки та зберегти макрофінансову стабільність. Програма складатиметься з двох частин. Перша – це термінове фінансування до нашої перемоги у війні. Друга частина – це післявоєнна відбудова та трансформація України. Перший транш у розмірі понад $2,7 млрд очікуємо вже найближчим часом», - сказано в повідомленні.

Програма МВФ стане частиною загального пакету фінансової підтримки для України від міжнародних партнерів у розмірі $115 млрд, зазначив Шмигаль.

На першому етапі, що запланований на 2023-24 рр, увага буде зосереджена на впровадженні надійного бюджету на 2023 рік та збільшенні мобілізації доходів, у тому числі шляхом уникнення заходів, які можуть зменшити податкові надходження, пояснили у Міністерстві фінансів України.

Перший етап також передбачає зниження інфляції та утримання обмінного курсу, в тому числі за допомогою підтримки відповідних валютних резервів. Крім того, очікуються заходи щодо сприяння довгостроковій фінансовій стабільності, включно з підготовкою більш глибокої оцінки стану банківського сектора, а також продовженням сприяння незалежності НБУ.

Водночас уряд зобов’язується підтримувати та продовжувати реформи щодо зміцнення системи управління та боротьби з корупцією, у тому числі шляхом внесення змін до законодавства.

Під час другого етапу програми буде зроблений фокус на реформах, які допоможуть підтримувати післявоєнне відновлення та реконструкцію, а також допоможуть Україні імплементувати необхідні заходи на шляху до євроінтеграції. Довгострокове зростання економіки також є одним з пріоритетів другого етапу програми EFF.

Планується, що під час другого етапу Україна повернеться до довоєнних рамок політики, зокрема, до гнучкого обмінного курсу та таргетування інфляції. Водночас, буде зосереджена увага на впровадженні суттєвих структурних реформ у фіскальній політиці для стабілізації середньострокових надходжень шляхом впровадження стратегії національних доходів, а також започаткування управління державними фінансами та запровадження реформ управління державними інвестиціями, які допоможуть у процесі післявоєнної реконструкції. Для підтримки післявоєнних реформ необхідно покращити конкуренцію у енергетичному секторі, одночасно зменшуючи квазіфіскальні зобов’язання.

В свою чергу, уряд України зобов’язується:

  • зміцнювати політики, які підтримують фіскальну, зовнішню, цінову та фінансову стабільність;
  • підтримувати економічне відновлення з одночасним покращенням управління та зміцненням інституцій задля сприяння довгостроковому зростанню на шляху післявоєнної відбудови України та її євроінтеграції.

«Попри умови надзвичайно високої невизначеності в Україні, програма EFF є опорою у співпраці з різними міжнародними партнерами та відкриває шлях для широкомасштабного фінансування донорів, включаючи країни G7 та Європейського Союзу», - сказано в Мінфіні.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom

Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1