США запровадили санкції проти БелАЗу і МАЗу

Share

Мінфін США запровадив санкції стосовно білоруських машинобудівних підприємств – Білоруського автозаводу (БелАЗ) і Мінського автозаводу (МАЗ)

У повідомленні Мінфіну зазначено, що ці компанії занесено до SDN List, передає «Інтерфакс-Україна».

У Мінфіні уточнюють, що Управління з контролю за іноземними активами міністерства фінансів США (OFAC) також занесло до списку дев'ять фізичних осіб із Білорусі та визначило один літак Boeing-737 президента республіки Олександра Лукашенка як заблоковану власність.

Зазначається, що раніше санкції стосовно БелАЗу і МАЗу застосували Євросоюз і Канада. Також санкції запроваджені проти гендиректора БелАЗу Сергія Никифоровича та керівника МАЗу Валерія Іванковича.

Санкції передбачають, що вся власність внесених до списку компаній і фізосіб, яка перебуває на території США, заблокована. Також заблокована діяльність будь-яких організацій, які прямо або непрямо належать одній або кільком заблокованим особам на 50% і більше, індивідуально або в сукупності.

Пояснюється, що під санкції США можуть потрапити фінустанови та інші особи, які здійснюють операції з компаніями, внесеними до санкційного списку.

ВАТ «БелАЗ» (керуюча компанія «БелАЗ-Холдингу») – один із найбільших світових виробників кар'єрних самоскидів і транспортного устаткування для гірничодобувної та будівельної промисловості. Займає близько 30% світового ринку кар'єрних самоскидів особливо великої вантажопідйомності. Виробляє найбільший у світі кар'єрний самоскид вантажопідйомністю 450 тонн.

ВАТ «МАЗ» (керуюча компанія холдингу «Белавтомаз») виробляє вантажну і пасажирську автотехніку, автобуси та мікроавтобуси, спецмашини. Є одним із найбільших виробників автотехніки в СНД.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom