МВФ прогнозує ще один складний рік для світової економіки

нас ...
МВФ прогнозує ще один складний рік для світової економіки

Поточний рік стане ще одним складним роком для світової економіки, глобальне зростання сповільниться до рівня нижче 3%

Відповідний прогноз озвучила директорка-розпорядниця Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва під час виступу на China Development Forum, передає «УНІАН».

«На економічну активність тиснуть наслідки пандемії, війна в Україні та посилення монетарної політики. Навіть з кращими прогнозами на 2024 рік, глобальне зростання залишатиметься значно нижчим за історичний середній показник у 3,8%», - сказала Георгієва.

За її словами, перспективи світової економіки в середньостроковій перспективі, імовірно, залишаться слабкими.

«Невизначеність надзвичайно висока, в тому числі через ризики геоекономічної фрагментації, яка може призвести до розколу світу на конкуруючі економічні блоки – «небезпечного поділу», який зробить усіх біднішими та вразливішими», - сказала директор МВФ.

Георгієва також відзначила зростання ризиків для фінансової стабільності. Це пов'язано з підвищення відсоткових ставок більшістю центральних банків світу, що необхідних для боротьби з інфляцією. Це неминуче породжує потрясіння, про що свідчать нещодавні події в банківському секторі в деяких розвинутих економіках.

«Політики рішуче діяли у відповідь на ризики фінансової стабільності, а центральні банки розвинутих економічних систем посилили надання ліквідності в доларах США. Ці дії певною мірою зменшили напругу на ринку, але невизначеність є високою, що підкреслює необхідність бути пильними», - зазначила керівник МВФ.

При цьому вона відзначила, що в Китаї спостерігається сильне відновлення економіки, і січневий прогноз МВФ передбачає зростання ВВП на рівні 5,2% цього року.

«У 2023 році на Китай припадатиме приблизно одна третина світового зростання, що дасть довгоочікуваний підйом світовій економіці», - сказала Герогієва.

При цьому вона додала, що зростання ВВП Китаю на 1% призводить до збільшення зростання в інших азійських економіках у середньому на 0,3%.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom

Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1