«Нафтогаз» очікує на конструктивну позицію власників єврооблігацій щодо реструктуризації

нас ...
«Нафтогаз» очікує на конструктивну позицію власників єврооблігацій щодо реструктуризації

НАК «Нафтогаз України» розраховує на конструктивну позицію тримачів єврооблігацій щодо запропонованого раніше сценарію реструктуризації

На цьому наголосили у прес-службі компанії, передає «Укрінформ».

«Стратегічна мета Нафтогазу – відновлення довіри партнерів компанії. Нині чекаємо на зворотній зв’язок тримачів єврооблігацій. Впевнений, скоро знайдемо рішення, яке підійде і нашій країні, і бондхолдерам», - наголосив голова правління НАК Олексій Чернишов.

За його словами, компанія спільно з фінансовим радником Lazard Frères SAS опрацьовує зворотний зв'язок інвесторів для підготовки вже формальної пропозиції з реструктуризації.

Чернишов додав, що на формування робочого сценарію передусім вплинули два важливих фактори: позиція власників єврооблігацій, наскільки це дозволяє ситуація, а також обмеження, накладені урядом у зв’язку з війною, та пов’язані з нею руйнування інфраструктури компанії.

У липні 2019 року «Нафтогаз» залучив фінансування на міжнародному ринку капіталу через випуск єврооблігацій на суму 600 млн євро та $335 млн. Компанія розмістила п’ятирічні облігації в євро з дохідністю 7,125% та трирічні в доларах з дохідністю 7,375%.

Через три місяці, у листопаді, НАК розмістив семирічні єврооблігації на суму $500 млн під 7,625% річних. Загальний обсяг всіх трьох випусків євробондів оцінюється в близько $1,5 млрд.

Вже у липні 2022 року уряд пішов на дефолт за єврооблігаціями «Нафтогазу», не дозволивши виконати зобов’язання перед тримачами єврооблігацій щодо здійснення необхідних платежів для сплати основної суми і відсотків (щодо випуску 2022) та відсотків (щодо випуску 2024 року).

Вже 10 березня 2023 року НАК запропонував інвесторам новий сценарій реструктуризації боргових зобов’язань «Нафтогазу» за єврооблігаціями з терміном погашення у 2022 та 2026 роках.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom

Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1