Україна та МВФ досягли угоди на рівні персоналу щодо програми на $15 млрд

нас ...
Україна та МВФ досягли угоди на рівні персоналу щодо програми на $15 млрд

За підсумками роботи місії Міжнародного валютного фонду, що працювала у Варшаві з 8 до 15 березня, та подальших онлайн-консультацій досягнута угода на рівні персоналу (Staff-Level Agreement, SLA) щодо нової програми «Механізм розширеного фінансування»

Угода підлягає схваленню Радою директорів МВФ, повідомили у Національному банку України.

Програма розрахована на чотири роки та передбачає фінансування обсягом до 11,6 млрд СПЗ (близько $15,6 млрд).

«Вона спрямовуватиметься на підтримання фіскальної, зовнішньої, цінової та фінансової стабільності, а також поступове економічне відновлення України в період післявоєнної відбудови та приєднання до ЄС», - сказано в повідомленні.

Програма EFF реалізовуватиметься у два етапи. На першому етапі зусилля спрямовуватимуться на зміцнення фіскальної, зовнішньої, цінової та фінансової стабільності шляхом посилення мобілізації надходжень; відмови від емісійного фінансування та забезпечення чистого додатного фінансування з внутрішнього боргового ринку; підтримання фінансової стабільності в довгостроковій перспективі, зокрема завдяки підготовці глибшої оцінки оздоровлення банківського сектору та подальшій підтримці незалежності центрального банку.

Також програма передбачатиме продовження реформ для посилення управлінських та антикорупційних засад, зокрема, через запровадження законодавчих змін. Цей етап реалізовуватиметься на базі Моніторингової програми із залученням Ради директорів МВФ та триватиме перші 12 – 18 місяців.

На другому етапі увага зміститься на реформи, спрямовані на закріплення макроекономічної стабільності, відновлення та відбудову України, посилення стійкості та швидке й довготривале економічне зростання, зокрема, завдяки вступу України до ЄС.

Передбачається, що на цьому етапі Національний банк повернеться до рамки монетарної політики, що використовувалася до повномасштабного вторгнення і базувалася на плаваючому обмінному курсі та режимі таргетування інфляції за наявності необхідних передумов. Натомість фіскальна політика зосереджуватиметься на критично важливих структурних реформах, що мають забезпечити в середньостроковій перспективі належний рівень доходів за рахунок упровадження Національної стратегії доходів разом із реформуванням управління державними фінансами та інвестиціями з метою підтримання повоєнної відбудови. Посилення конкуренції на критично важливому ринку енергоносіїв і одночасне зменшення квазіфіскальних зобов’язань доповнять повоєнні зусилля з реалізації реформ.

Домовленість на робочому рівні, яка має бути схвалена Радою директорів МВФ найближчими тижнями, означає, що Міжнародний валютний фонд продовжує підтримувати Україну та, як очікується, допоможе мобілізувати масштабне фінансування на пільгових умовах від міжнародних донорів і партнерів України.

«Моніторингова програма, щодо якої ми чули певний скептицизм в частині відсутності фінансування, стала не лише підґрунтям для переходу до програми розширеного фінансування обсягом $15,6 млрд, а й стимулювала МВФ переглянути свої підходи та політики в умовах високої невизначеності. Успішно пройшовши моніторингову програму, Україна довела свою спроможність виконувати зобов'язання. Це також змінило кредитну політику Фонду, чим надалі зможуть скористатися й інші країни. Міжнародні партнери вірять в Україну і готові нам допомагати», – сказав голова НБУ Андрій Пишний.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom

Теги:   #мвф   #кредит  
Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1