«Інтерпайп Сталь» оглосив про вимушену зупинку через дефіцит брухту

нас ...
«Інтерпайп Сталь» оглосив про вимушену зупинку через дефіцит брухту

Електросталеплавильний комплекс «Інтерпайп Сталь» української промислової компанії «Інтерпайп» вимушено зупинив роботу через дефіцит брухту, експорт якого за січень-лютий-2023 було збільшено в 3,5 раза у річному вимірі - до 24,8 тис. тонн, пише Інтерфакс-Україна.

Згідно з повідомленням, завод «Інтерпайп Сталь» із 16 березня 2023 року призупинив роботу через брак брухту чорних металів, який є основною сировиною для підприємства.

Як повідомив у коментарі агентству директор заводу Андрій Бібік, підприємство пішло у тимчасовий простій через дефіцит брухту, який спричинений надзвичайно складною ситуацією із заготівлею брухту в Україні.

«По-перше, вона впала суттєво: у низці регіонів процес заготівлі зведений практично до нуля через бойові дії, втрачено потужності з переробки брухту, скоротився і кадровий потенціал галузі. По-друге, експорт брухту б'є історичні рекорди, збільшуючись щомісяця вдвічі, що ставить українську металургійну галузь на межу катастрофи», - сказав він.

За словами директора, це позапланове тимчасове зупинення, оскільки підприємство зазнає серйозного дефіциту брухту. «Плановий простій у нас був у жовтні, зараз же - позаплановий. Звісно, за цей час ми здійснимо техобслуговування основних агрегатів», - сказав Бібік.

За даними голови правління «Інтерпайп Втормет» Валентина Макаренко, простій металургійного заводу триватиме щонайбільше сім-вісім днів.

«Ситуація складна, але ми працюємо з нашими партнерами - постачальниками брухту, з деякими з них укладаємо довгострокові та стратегічні угоди. Це дасть змогу забезпечити завод сировиною, підготувати шихту», - зазначив він.

За його словами, ситуація із забезпеченням брухтом у третій декаді березня покращиться, а завод буде перезапущено.

Раніше Українська асоціація вторинних металів ("УАВтормет") повідомила, що експорт брухту за два місяці 2023 року становив 24,8 тис. тонн порівняно з 7,1 тис. тонн за січень-лютий-2022 (зростання в 3,5 раза).

Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1