Зеленський запровадив санкції проти громадянина Сирії Башара Асада

Share

Президент Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони від 18 березня щодо персональних санкцій проти 300 фізичних осіб та 141 юридичної особи

Серед людей, проти яких запроваджуються санкції, є громадянин Сирії Башар Хафез аль-Асад 11 листопада 1965 року народження. Ймовірно, йдеться про президента Сирії, утім дата його народження – 11 вересня 1965 року, пише «Бізнес.Цензор».

Також у санкційний список потрапили ще троє громадян Сирії, сім – Ірану, усі інші – РФ.

Десятирічні санкції, зокрема передбачають блокування активів та торгових операцій, транзиту та перевезень територією України, анулювання ліцензій, заборону на приватизацію та купівлю землі, передачі технологій та прав на інтелектуальну власність.

Серед підсанкційних компаній – переважно підприємства російського оборонно-промислового комплексу, такі як концерн «Калашников», концерн повітряно-космічної оборони «Алмаз-Антей», автомобільний завод «Урал», Об'єднана суднобудівна корпорація, Державний космічний науково-виробничий центр ім. Хруничева.

Водночас у список санкцій потрапили 16 іранських компаній, зокрема Shahed Aviation Industries Company, Iran Aircraft Industries Company, Safiran Airport Services і кілька авіакомпаній.

У переліку також три авіатранспортні компанії Success Aviation Services FZC (Success Aviation) і I Jet Global DMCC (iJet), які базуються в ОАЕ, які співпрацювали з Safiran для координації польотів між Іраном і РФ, зокрема пов'язаних з транспортуванням іранських дронів.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom