EUROFER закликає до посилення санкцій проти експорту російського металу в ЄС

нас ...
EUROFER закликає до посилення санкцій проти експорту російського металу в ЄС

Асоціація європейських виробників сталі (EUROFER) підтримує необхідність посилення санкцій проти експорту російської металопродукції та залізорудної сировини до Євросоюзу. Таку думку керівництво асоціації висловило під час панельної дискусії щодо майбутнього України та внеску Італії у відбудову країни 8 березня в Мілані (Італія).

Дискусія стала частиною благодійного вечора на підтримку постраждалих на війні українців, який організувала гуманітарна ініціатива Групи Метінвест «Рятуємо життя». Подія зібрала 185 представників великого бізнесу з Італії, Німеччини, Австрії, Болгарії, Польщі, Чехії, Бельгії та України.

«Я обговорював санкції проти експорту російської сталі та сировини до ЄС з українським бізнесом і з Метінвестом зокрема. Мова йде про 40 сировинних матеріалів, що надходять з Росії та України до металургійної промисловості ЄС. Ми маємо допомогти. Це так важливо, щоб ми допомогли Україні вийти з цієї жахливої ситуації, щоб в Європі знову запанував мир», – сказав генеральний директор EUROFER Аксель Еггерт.

За словами Еггерта, санкції, які спочатку стосувалися експорту понад 5 млн тонн російської металопродукції, а потім напівфабрикатів та залізорудної сировини, впливають і на роботу компаній-членів асоціації, яким у цих складних умовах потрібно знайти ресурси для виробництва деінде. «Це нелегке завдання, але його треба виконати. Нам потрібно перекрити грошові потоки до Росії. Тільки це може рано чи пізно закінчити війну», – додав гендиректор EUROFER.

Генеральна директорка Acciaierie d’Italia (ADI) в Таранто, спільного підприємства металургійної компанії ArcelorMittal в Італії, Лючія Морселлі зазначила, що Європа втратила близько 20 млн тонн сталі з України. Українську продукцію в ЄС замінив імпорт з Азії, зокрема Індії, Кореї та Японії. «Думаю, що це було великою шкодою для Європи – відкриття ринку для сталі з азійських країн, які мають іншу структуру витрат, інший екологічний підхід, іншу вартість робочої сили, особливо вартість енергоносіїв. Тож для Європи це стало справжнім потрясінням», – додала вона.

Як зазначили у Метінвесті, під час війни компанія допомогла ADI. Російське ембарго на сировину створило проблему для італійської промисловості. Щоразу, коли металургійному заводу в Таранто не вистачало сировини, Метінвест знаходив її для італійського виробництва. З іншого боку, ADI постачає сляби на заводи Метінвесту в Європі.

Генеральний директор компанії Danieli Джакомо Марескі згадав про технічний офіс в Україні й гарну підготовку інженерів, які дбають про безпеку вдень і працюють вночі попри небезпеку. «Ми будемо допомагати, наскільки це можливо. Зробимо все, що в наших силах. Ми хочемо, щоб ця війна закінчилася якнайшвидше, і ми повернулися до нормальної роботи», – зазначив він. 

Під час дискусії великі металургійні, енергетичні, транспортні компанії та організації підприємців Італії висловили свою готовність допомогти Україні відбудовувати зруйновану інфраструктуру, житло і промисловість після закінчення війни Росії проти України.

В обговоренні взяли участь керівники Асоціації європейських виробників сталі (EUROFER), Центральноєвропейської ініціативи, Загальної конфедерації італійської промисловості (Confindustria) та Confindustria Alto Adriatico, металургійних компаній Acciaierie d’Italia та Danieli, транспортної компанії Fratelli Cosulich, енергетичної A2A Group, а також представник муніципалітету Мілана. Модерував дискусію відомий журналіст та економіст, заступник редактора газети Corriere della Sera Федеріко Фубіні.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom

Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1