За Білгород-Дністровський порт запропонували 220 млн грн, - Мінекономіки

нас ...
За Білгород-Дністровський порт запропонували 220 млн грн, - Мінекономіки

Фонд державного майна 13 березня провів приватизаційний онлайн-аукціон з продажу «Білгород-Дністровського морського торговельного порту»

Торги відбулися в державній системі Prozorro.Продажі, передає прес-служба Міністерства економіки.

Переможець аукціону запропонував 220 млн грн. Під час аукціону вартість «Білгород-Дністровського морського торговельного порту» зросла у 2,3 рази (з 93,8 млн грн стартової ціни). За право приватизації порту в торгах змагалися три учасника.

Останніми роками Білгород-Дністровський порт показував суттєві збитки. В 2019-2021 роках збиток коливався в межах 23,5-28,5 млн грн. Негативна тенденція спостерігалася і в 2022 році. За січень-вересень минулого року порт отримав 2,9 млн грн збитку.

«В 2023 році Фонд держмайна пішов на історичний крок – вперше приватизував роками збиткові державні порти. Залучення приватних інвесторів у збиткові порти має надати імпульс модернізації портової інфраструктури. Це дозволить збільшити їх потужність та підвищити конкурентоспроможність української продукції, а також позитивно відобразиться на експортних доходах України», - зазначив голова Фонду держмайна Рустем Умєров.

«На кожному онлайн-аукціоні з приватизації ціну за об'єкт формує ринок, це відбулося і сьогодні. Хоча стартова ціна за цей порт була знижена вдвічі, конкуренція на торгах Прозорро.Продажі зробила свою справу і ціна у порівнянні зі стартовою зросла на 126,2 млн грн. Після завершення процесу приватизації та сплати усієї вартості за актив, новий власник зможе почати модернізацію порту», - прокоментував СЕО Прозорро.Продажі Сергій Бут.

Переможець аукціону має 20 робочих днів на сплату вартості лоту після дня завершення аукціону. Лише після надходження коштів до бюджету підписується договір купівлі-продажу.

Переможцем стало ТОВ «Укрдонінвест» бізнесмена Віталія Кропачова, пише «Інтерфакс-Україна».

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom

Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1