Боррель заявив про необхідність залучення приватних інвестиції для відновлення України

Share

До відновлення післявоєнної України необхідно залучати приватні інвестиції як із самої України, так і з Європейського Союзу, для чого мають бути створені сприятливі умови

Таку думку висловив високий представник Європейського Союзу з питань зовнішньої політики і політики безпеки Жозеп Боррель після закінчення засідання Європейської Ради на рівні міністрів з питань розвитку, передає «Fixygen».

«Цілком очевидно, що ми маємо підготуватися до відновлення та реконструкції, які йдуть рука об руку разом із процесом реформ на шляху до європейського членства. Ці процеси підсилюють один одного. Україна має просуватися вперед у сфері боротьби з корупцією, проведенні судової системи, що збільшить ефективність видатків в Україні та створить передбачувані та справедливі економічні умови для того, щоб залучити приватних інвесторів. Це має бути мобілізовано для того, щоб гарантувати, що приватний сектор може відігравати ключову роль для громадянського суспільства та місцевої влади. Ми повинні використовувати наше фінансування, щоб залучити приватні інвестиції – як з України, так і з ЄС», – виклав Боррель своє бачення.

Високий представник ЄС констатував, що реконструкція України буде «наступним величезним завданням».

«І що довше триває ця війна, то більшими будуть руйнування і більшою буде робота, яку ми повинні будемо зробити для того, щоб підтримати Україну в її відновленні. Також цілком очевидно, що Росія повинна компенсувати неймовірні руйнування і втрати, які вона заподіяла Україні та її народу. Вона має заплатити ціну за відновлення України. Для цього ми працюємо над тим, як ми зможемо використати і мобілізувати заморожені російські активи відповідно до міжнародного права», – додав він.

Боррель нагадав, що під час неформального засідання міністрів оборони, глави оборонних відомств обговорювали військову підтримку України, а з міністрами розвитку – реконструкцію України.

«Ці дві речі йдуть разом. Ми маємо допомагати Україні для того, щоб уникнути руйнувань і маємо підтримувати Україну для її відновлення. Але чим менше буде руйнувань, тим краще для зусиль, спрямованих на реконструкцію. Тому ми маємо відправляти Україні генератори, щоб виробляти електрику і маємо відправляти ракети, щоб не дозволити Росії їх зруйнувати», – деталізував він.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom