Польща спростила транзит української агропродукції

нас ...
Польща спростила транзит української агропродукції

З 9 березня скасований ветеринарний контроль української агропродукції, що слідує транзитом через Польщу до портів Гданськ, Гдиня, Свіноуйсьце, Щецин чи до інших країн

Про це повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства України.

Cпрощена процедура діятиме у всіх пунктах на українсько-польському кордоні, які працюють на пропуск вантажного транспорту.

«Представник Держмитслужби України проставлятиме в накладній CMR додаткову печатку у графі 2, у разі якщо такий вантаж прямує транзитом до польських портів чи інших країн. Необхідність проставлення додаткової печатки визначається представником Держмитслужби України відповідно до переліку товарів (кодів) та одержувача зазначеного в накладній CMR. Перевізник має пред’являти інспекторам митниці Республіки Польща міжнародну накладну CMR з додатковою печаткою», - сказано в повідомленні.

У міністерстві підкреслили, що якщо в графі 2 накладної CMR буде відсутня додаткова печатка, а товар підпадає під перелік товарів (кодів) та слідує транзитом через Польщу, польська сторона залишає за собою право повернути таку вантажівку на територію України.

Також на польській стороні вантажівки з транзитним товаром після прикордонного і митного контролю будуть опломбовуватись.

У разі, якщо в залізничній накладній (SMGS, або CIM, або CIM/SMGS) буде вказаний отримувач, що перебуває у порту Гданськ, Гдиня, Свіноуйсьце, Щецин чи в інших країнах членах ЄС, товар не підпадатиме під ветеринарний контроль зі сторони Польщі.

У разі, якщо товар слідує транзитом через Польщу, але в накладній зазначений отримувач, який здійснює перевантаження на території країни з вагонів українського стандарту у європейські, застосування спрощеної процедури можливе при пред’явленні договору (або іншого документа) з європейським перевізником, що засвідчує, що цей вантаж їде транзитом у польські порти чи у інші країни.

Додаткове опломбування вагонів не передбачене. Опломбування вагона, як і раніше, здійснюється відповідно до наявних технічних вимог та умов.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom

Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1