Відновлення України тісно пов’язане з інтеграцією в ЄС, - Галущенко

нас ...
Відновлення України тісно пов’язане з інтеграцією в ЄС, - Галущенко

Україна продовжує курс на інтеграцію своїх енергетичних ринків з європейськими, і однією з ключових подій стала синхронізація української енергосистеми з європейською ENTSO-E

Про це заявив міністр енергетики України Герман Галущенко на форумі «Партнерство для трансатлантичної співпраці в галузі енергетики та клімату» у Загребі, передає прес-служба Міненерго.

Міністр наголосив, що синхронізація стала результатом процесу, який розпочався у 2017 році.

«Це було серйозним випробуванням, адже ми від’єдналися від російської і білоруської енергосистем за кілька годин до повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року. Ми чітко розуміли, що не повернемося до єдиної енергосистеми з агресором, працюватимемо в ізольованому режиму, скільки буде потрібно. Через 21 день, 16 березня, ми синхронізувалися з континентальною європейською системою», - нагадав Галущенко.

Міністр припустив, що однією з причин російських атак на енергетичні об’єкти України є приєднання до європейського ринку і початок експорту електроенергії, який допоміг Європі зменшити залежність від російського газу та вугілля.

Також очільник Міненерго представив учасникам заходу бачення майбутньої української енергосистеми, яка базується на стратегічних напрямках: чиста та безпечна енергетика, в основі якої - децентралізована енергосистема.

«Децентралізація генеруючих потужностей – одне з найголовніших короткострокових завдань, особливо з врахуванням підготовки до наступного опалювального сезону. Ми робитимемо це так швидко, як це можливо. Тут ключову роль можуть відіграти газові турбіни та газопоршнева генерація, а також відновлювальні джерела енергії», - додав Галущенко.

У середньостроковій перспективі планується також збільшення частки атомної генерації у виробництві електроенергії.

Очільник Міненерго також звернувся до високих представників на форумі із закликом посилити тиск на країну-агресора, зокрема, запровадити санкції проти російської ядерної галузі.

«У цивілізованому світі вони не можуть бути учасниками ринку ядерних технологій. Росія порушила всі сім принципів ядерної і радіаційної безпеки, вони зруйнували встановлений порядок всупереч всім міжнародним угодам щодо ядерної безпеки», - підкреслив Галущенко.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom

Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1