«Нафтогаз» вивчає можливість видобутку газу з вугільних пластів

нас ...
«Нафтогаз» вивчає можливість видобутку газу з вугільних пластів

Група «Нафтогаз» проводить дослідження на Львівщині, основна мета якого – пропрацювати технологію та виробничий процес видобутку природного газу з вугільних пластів

Про це повідомляє прес-служба НАК.

У групі зазначили, що потенційно технологія має значні перспективи, може допомогти зміцнити енергонезалежність України, збільшити безпеку шахтарів, сприяти євроінтеграційним процесам України та створити додаткові можливості для розвитку місцевих громад.

«Україна має одне з найвищих значень вмісту метану на тонну вугілля (в середньому 2,5 м3/т у Канаді та до 25 м3/т в Україні) та сьоме місце у світі за запасами вугілля. Тому ця технологія у нас має значні перспективи. Нині тривають дослідні роботи на обраній спільно з ДП «Львіввугілля» ділянці, а наприкінці 2023 року, у випадку успішних результатів досліджень, ми плануємо повноцінно запустити проект та розпочати буріння», – розповів голова правління НАК Олексій Чернишов.

За основу взяли досвід застосування технологій із вилучення метану з вугілля (Coal Bed Methane), який вивчили фахівці групи на виробничих майданчиках США, Китаю, Канади.

«У світі цю технологію вже давно використовують. До прикладу, в США видобуток метану вугільних пластів перевищує 60 млрд куб. м на рік, що майже втричі більше річного споживання газу в Україні. У нас також є значні перспективи і ми маємо їх використовувати», – зазначив Чернишов.

Технологія також допоможе зробити безпечнішим видобуток вугілля.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom

Теги:   #нафтогаз   #газ   #вугілля  
Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1