УЗ планує уніфікувати вантажний тариф

нас ...
УЗ планує уніфікувати вантажний тариф

«Укрзалізниця» задекларувала незмінність вантажних тарифів у 2023 році, але водночас підтвердила наміри їх уніфікації для всіх класів вантажів

Про це сказав голова правління компанії Олександр Камишін, передає «Інтерфакс-Україна».

«Тариф на вантажні перевезення. Ми подали модель, у якій ми вирівнюємо тарифні класи на рівні трошечки нижчому, ніж другий клас», - сказав він.

За словами Камишіна, очікуваний перерозподіл не матиме значного фінансового ефекту, але дасть змогу повернути на залізницю перевезення тих вантажів, які пішли.

Нова модель збільшить навантаження для перевізників залізної руди та вугілля і зменшить, зокрема, для зерна, уточнив голова правління.

«Відбудеться перерозподіл усередині класів: трішки більше платитимуть перевізники залізної руди та вугілля і трошки менше платитимуть «зерно» та інші дорогі вантажі», - сказав Камишін.

Він зазначив, що за час індексації вантажних тарифів, що відбувалася з 1997 року, із залізниці пішли «найдорожчі вантажі, які давали найбільше прибутку».

«І зараз, коли ми вирівнюємо класи, ми повертаємо на залізницю ті самі найвигідніші для нас вантажі, такі як дизельне пальне, зерно, і в цьому плані для нас ефект нульовий. Ми не отримуємо додаткових надходжень, але робимо систему більш справедливою», - підсумував голова правління «Укрзалізниці».

Він уточнив, що ініціатива перебуває на рівні погодження міністерств і публічних обговорень.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom

Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1