У Швейцарії назвали умову для передачі Україні заморожених активів РФ

нас ...
У Швейцарії назвали умову для передачі Україні заморожених активів РФ

Швейцарія підтримує ідею конфіскації заморожених російських активів і використання їх для відновлення України. Водночас швейцарські банки виступають проти цієї пропозиції

Про це заявив міністр закордонних справ Швейцарії Ігнаціо Кассіс, передає «Бізнес.Цензор» із посиланням на Bloomberg.

«Якщо ми серйозно хочемо допомогти відновити Україну, нам потрібно подумати про те, як ми будемо це фінансувати. Але це має бути зроблено правильно в межах верховенства права», – зазначив Кассіс.

За словами міністра, нині в країні заморожені російські активи на 7,5 млрд франків ($8,2 млрд). Відповідно до законодавства Швейцарії, ці кошти не можуть бути конфісковані. Для зміни закону, швидше за все, доведеться проводити референдум.

Загалом у Швейцарії розташовані російські активи на 150 млрд франків.

«Ми не можемо просто взяти гроші, які нам не належать, лише тому, що вважаємо це морально правильним. Право власності є фундаментальним», – каже Кассіс.

Водночас швейцарські банки дуже критично поставилися до цієї пропозиції. На думку банкірів, нехтування правами власності в такий спосіб підірве позиції Швейцарії як фінансового центру. Також банкіри вважають це «смертною карою» для швейцарських банків.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom

Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1