АМКР скоротив виробництво сталі та прокату на 76%, концентрату – на 60%

нас ...
АМКР скоротив виробництво сталі та прокату на 76%, концентрату – на 60%

За підсумками 2022 року «АрселорМіттал Кривий Ріг» скоротив виробництво по всіх позиціях через погіршення ситуації у галузі внаслідок повномасштабного вторгнення Росії в Україну, що призвело до зменшення експортних можливостей та обмеження в енергопостачанні.

Так, за даними прес-служби компанії, виробництво чавуну скоротилося на 70,1% у річному вимірі, склавши 1,6 млн т. У 2021 році цей показник був на рівні 5,34 млн т.

Виробництво сталі впало на 76,6% до 1,2 млн т, тоді як протягом 2021-го було виплавлено 4,92 млн т сталі. Виробництво прокату в річному вимірі знизилося на 76,08% до 1,1 млн т (2021 – 4,6 млн т).

Робота гірничого департаменту також зазнала впливу війни, хоча тут темпи падіння були дещо повільнішими. Зокрема, видобуток залізної руди скоротився на 56,06% до 11,6 млн т проти 26,4 млн т у 2021 році. Виробництво концентрату також впало на 59,9% до 4,5 млн т, тоді як 2021 року воно склало 11 млн т.

«Війна поставила українську металургію на межу виживання. Рівень виробництва в «АрселорМіттал Кривий Ріг» впав у 5 разів, проте у 2022 році нам вдалося зберегти ключове – наш колектив з 26 тисяч співробітників та наше підприємство в цілому. Ціною великих зусиль ми не дали зіпсувати наше обладнання через непередбачувані ворожі атаки та значні обмеження у постачанні електроенергії. Підприємство встояло завдяки відповідальній роботі та хоробрості наших людей, а також фінансовій підтримці з боку материнської компанії», - зазначив генеральний директор АМКР Мауро Лонгобардо.  

Він також зазначив, що підприємство не зупинило інвестицій у будівництво нового хвостосховища «Третя Карта» і продовжить фінансувати роботи в рамках проекту у майбутньому.

АМКР упродовж 2023 року, за словами Лонгобардо, працюватиме над збереженням долі на внутрішньому ринку та підвищенням відвантажень готової продукції до країн ЄС. Водночас він додав, що ключовим фактором для стабілізації та поступового відновлення виробництва буде енергопостачання.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom

Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1