Україна приєднається до «Відкритого ринку» ЄС з бюджетом понад 4 млрд євро

Share

Уряд затвердив проект розпорядження президента «Про делегацію України для участі у переговорах з Європейською Комісією щодо укладення угоди щодо участі України в програмі ЄС «Єдиний ринок» (2021—2027)»

Відповідне рішення затвердили на засіданні Кабінету міністрів 17 січня 2023 року, повідомляє пресслужба Міністерства фінансів України.

Документ передбачає створення делегації України для переговорів щодо узгодження тексту угоди та подальшого її підписання, а також затвердження директиви делегації.

«Програма Європейського Союзу «Єдиний ринок» – це програма фінансової підтримки ЄС з бюджетом 4,2 млрд євро, яка розрахована на 7 років (з 2021 по 2027 роки). Приєднання України до вказаної програми дозволить посилити співпрацю з ЄС, що є особливо актуальним з огляду на євроінтеграційні процеси та набуття Україною статусу кандидата в ЄС», – заявила міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Програма має сприяти спрощенню доступу до ринків, створенню сприятливого бізнес-середовища, сприяння розвитку та росту бізнесу, забезпеченню конкурентоспроможності і стійкості компаній та цілих секторів економіки (поєднання екосистем, кластери). Вона допомагатиме розвитку підприємницького середовища, включаючи схеми менторства. Серед іншого, передбачається  участь у Європейській мережі Підприємств (EEN), Еразмус для молодих підприємців (EYE), спільних кластерних ініціативах.

Зокрема фінансування програми буде направлено на:

  • зміцнення конкурентоспроможності та стійкості малих і середніх підприємств (МСП) – фінансування складає 24% від загального бюджету програми, приблизно 1 млрд євро, що забезпечить можливість надання різних форм підтримки бізнесу;
  • створення та поширення високоякісної європейської статистики – фінансування складає 13% від загального бюджету програми, приблизно 546 млн євро, що дозволить Україні брати участь у розширеному партнерстві, спрямованому на розробку нової європейської статистики з використанням багатьох джерел даних, передових методів аналізу даних, смарт систем і цифрових технологій.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom