ЄБРР прогнозує рекордні збитки через втрату активів у РФ та Білорусі

нас ...
ЄБРР прогнозує рекордні збитки через втрату активів у РФ та Білорусі

Європейський банк реконструкції та розвитку очікує рекордних збитків у 2022 році, насамперед через збитки від його портфельних активів на території РФ та Білорусі

Про це заявила президент ЄБРР Оділь Рено-Бассо в інтерв'ю Reuters на полях Давоського економічного форуму, передає «Укрінформ».

За її словами, до війни проти України у банку було близько $1 млрд у портфелі, орієнтованому на Росію і Білорусь.

«Ми очікуємо на рекордні збитки після рекордного прибутку роком раніше», – сказала Рено-Бассо.

Раніше банк повідомив про рекордні інвестиції у 2022 році у розмірі близько 13,1 млрд євро і розраховує продовжити інвестиції, спрямовані на забезпечення продовольчої та енергетичної безпеки, сказала Рено-Бассо.

ЄБРР, який працює приблизно у 40 країнах світу, сподівається збільшити інвестиції на Близькому Сході та в Африці у 2023 році, особливо в Єгипті. Він може зробити рекордні інвестиції у Тунісі.

Рено-Бассо підтвердила зобов'язання банку направити Україні 3 млрд євро до кінця цього року, зокрема для допомоги у відновленні інфраструктури. Це означатиме виділення 1,3 млрд євро у 2023 році після виплати минулого року 1,7 млрд євро.

Вона також висловила очікування, що розширення банку в країнах Африки на південь від Сахари та в Іраку, відкладене через війну Росії проти України, повернеться до порядку денного на 2023 рік.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom

Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1