У Мінекономіки розповіли, коли повернуть закупівлі на Prozorro

нас ...
У Мінекономіки розповіли, коли повернуть закупівлі на Prozorro

Аукціони на Prozorro можна буде повністю повернути навесні, припускають в Міністерстві економіки України

Про це розповіла заступниця міністра економіки Надія Бігун в інтерв'ю «Укрінформу».

«У постанові Кабміну закладено термін шість місяців. Саме цей період, за словами міністра енергетики (Германа Галущенка – Ред.), знадобиться для повного відновлення енергосистеми за умови відсутності ворожих влучань в об'єкти енергоінфраструктури. Однак, я дуже сподіваюся, що до аукціонів ми повернемося раніше», – сказала Бігун.

За її словами, нині розглядаються кілька варіантів, залежно від того, наскільки ефективно себе покажуть закупівлі без трираундового аукціону, як змінюватиметься ситуація з енергетикою в країні та наскільки адаптується бізнес.

Бігун припустила, що, можливо, ситуація стабілізується вже навесні, і можна буде повністю повернути аукціони. Інший варіант – запровадити опціональні аукціони.

«Зараз у Prozorro триває розробка для Світового банку, аби закупівлі World Bank для відбудови країни можна було здійснювати через Prozorro. Однією з вимог Світового банку є запровадження опціональних аукціонів, оскільки було чимало дискусій, чи потрібні аукціони для складних предметів закупівель. Ми розраховуємо, що за місяць-два таку процедуру для Світового банку ми запровадимо в Prozorro, і цей функціонал ми могли б перенести на всі закупівлі в системі – замовник сам обиратиме, чи потрібен йому аукціон», – зазначила Бігун.

Крім того, у Міністерстві розглядають варіант зробити аукціони обов’язковими для дороговартісних закупівель.

«Адже якщо йдеться про закупівлі на, скажімо, десятки мільйонів гривень, то учасники точно в змозі забезпечити себе безперебійним інтернетом», – додала Бігун.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom

Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1