Інфляція сповільнюватиметься, але залишиться високою, – НБУ

нас ...
Інфляція сповільнюватиметься, але залишиться високою, – НБУ

Споживча інфляція в Україні протягом останніх трьох місяців перебуває на плато і незабаром має піти вниз

Попри очікуване сповільнення, у 2023 році вона залишатиметься високою, прогнозує Національний банк України, передає «LIGA.Бізнес».

«Попри війну, інфляційні процеси в Україні залишаються контрольованими, і НБУ прогнозує помірне сповільнення інфляції у 2023 році. Цьому сприятиме послідовна економічна політика за підтримки міжнародних партнерів та сповільнення світової інфляції. Водночас споживча інфляція в Україні й надалі буде високою», – йдеться в коментарі НБУ.

Нацбанк попередив, що інфляційні ризики в Україні залишаються високими. Основні з них – це загострення на фронті, а також теракти з боку Росії та спричинений ними дефіцит електроенергії.

Останні три місяці споживча інфляція в Україні в річному вимірі становила 26,5-26,6%.

Прискорення інфляції у 2022 році насамперед пов'язане із наслідками повномасштабної військової агресії Росії. Серед них:

  • руйнування підприємств та інфраструктури;
  • порушення виробництва та ланцюгів постачання;
  • зростання виробничих витрат бізнесу;
  • ситуативний ажіотажний попит на окремі товари та послуги;
  • курсові ефекти;
  • погіршення упродовж року очікувань населення та бізнесу.

Крім того, на ціни в Україні тиснуло глобальне прискорення інфляції – саме минулого року більшість країн оновили багаторічні інфляційні максимуми.

Попри війну та високу світову інфляцію фактичні темпи зростання цін в Україні залишалися контрольованими, а інфляційний тиск в останні місяці стабілізувався, заявив Нацбанк.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom

Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1