Мінфін не планує докапіталізацію держбанків у 2023 році, - Марченко

нас ...
Мінфін не планує докапіталізацію держбанків у 2023 році, - Марченко

Міністерство фінансів України не планує докапіталізацію державних банків у наступному році, проте така потреба може виникнути після стрес-тестів

Про це міністр фінансів Сергій Марченко заявив у інтерв`ю РБК-Україна.

«Ні, поки не передбачена. Цю потребу може оцінити певне стрес-тестування, яке проводиться Національним банком. Якщо буде така потреба і буде неможливість виконання держбанками певних нормативів – будемо думати про це», – сказав Марченко, відповідаючи на запитання про можливу докапіталізацію держбанків.

«У військовий період досить сприятлива політика у частині нормативів, виконання їх банками, в тому числі державними. Тому побачимо, на даному етапі я б не ставив це питання як особливо нагальне. У нас є інші проблеми, які ми маємо закрити», – додав очільник Мінфіну.

Водночас він констатував, що у нинішніх умовах банки не зацікавлені у кредитуванні бізнесу.

«Банки не зацікавлені сьогодні в кредитуванні. «Доступні кредити 5-7-9» – це єдина програма, яка кредитує, з компенсацією відсоткової ставки. Є дуже мало нових кредитних рішень, без урахування «5-7-9». Коштів у банківській системі більш ніж достатньо, ліквідність надзвичайно велика. Способи використання цієї ліквідності всім відомі. Але банки воліють використовувати депозитні сертифікати як спосіб збереження власної ліквідності», – пояснив Марченко.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom

Теги:   #минфин   #мінфін   #банк   #нбу  
Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1