Через дії Росії у «зерновому коридорі» на інспекцію очікують 96 суден, – Мінінфраструктури

Share

Росія під різними приводами продовжує гальмувати інспекції суден в Босфорі, що залишається ключовою перешкодою в роботі «зернового коридору», повідомляє Міністерство інфраструктури України

«Це призвело до стабільної черги в 90+ суден, мільйонних збитків вантажовласників, недоекспорту мінімум в 5-6 млн тонн протягом року», – сказано в повідомленні.

За даними відомства, на 27 грудня в Босфорі на інспекцію очікують 96 суден, з яких 71 судно — на вхід до портів, а 25 — вже завантажені агропродукцією.

«Щоденно відбувається 6 з 10 запланованих інспекцій. Окрім зменшення кількості інспекційних груп, російська сторона вдалась до тактики затягування часу самих інспекцій через вимоги перевіряти параметри суден, які не регламентуються документами СКЦ та не мають жодного стосунку до предмету перевірки. Через такі дії скорочується кількість флоту, який рухається під завантаження українською агропродукцією», – наголосили в міністерстві.

Таким чином нещодавно порт Одеси відправив балкер BRAVE M з 28 тис. тонн зерна для африканської Лівії. До цього він місяць очікував на інспекцію в коридорі, щоб зайти до порту під завантаження.

З 1 серпня з портів Великої Одеси вийшли 605 суден, які експортували 15,9 млн тонн українського продовольства до країн Азії, Європи та Африки.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom