Уряд намагатиметься подовжити безмитні режими торгівлі з ЄС, США та Великою Британією, - Качка

нас ...
Уряд намагатиметься подовжити безмитні режими торгівлі з ЄС, США та Великою Британією, - Качка

У наступному році уряд намагатиметься подовжити дію безмитних режимів торгівлі з ЄС, США та Великою Британією якнайменше на той період, поки йде війна і український бізнес потребує підтримки

Про це заявив заступник міністра економіки - торговий представник України Тарас Качка під час дискусії «Як українська економіка пережила 2022 рік», повідомляє прес-служба відомства.

Також у 2023 році Міністерство економіки працюватиме над розширенням українського експорту, зазначив торгпред. Йдеться про розблокування чорноморських портів, зокрема Миколаєва, та розвиток інфраструктури на заході України, в якому бізнесу готові допомагати міжнародні фінансові організації (насамперед ЄБРР), які фінансуватимуть проекти.

«Свобода навігації, свобода транспорту - те, чого ми прагнемо. Ситуація, коли повинні домовлятися про гарантії безпеки за тим чи іншим маршрутом, - це нонсенс, приклад того, як війни втручаються у торгівлю», - сказав Качка.

Він додав, що в наступному році міністерство також робитиме ставку на підтримку бізнесу та розширення експортних можливостей.

«Наша мета на наступний рік - збільшувати обсяги програм допомоги бізнесу. Йдеться про грантові програми єРобота та програму пільгового кредитування «5-7-9». В умовах війни - це найдієвіші механізми, які дозволяють підтримувати економічну діяльність суспільства. Тобто йдеться не про здешевлення продукції, не про вирівнювання конкурентних переваг, а в першу чергу - про підтримку економічної активності людей. Наше завдання - зробити все, щоб під час війни люди думали про бізнес, про його розвиток і про створення нових робочих місць. Щоб не впасти в депресію, не зупинитися і потрібні саме такі механізми підтримки», - підсумував Качка.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom

Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1