Доходи РФ від продажу нафти впали в листопаді, – МЕА

нас ...
Доходи РФ від продажу нафти впали в листопаді, – МЕА

Доходи Росії від продажу нафти в листопаді впали до другого найнижчого рівня цього року, оскільки зростання експорту не змогло компенсувати зростання знижок на барелі в країні

Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на дані Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), передає «Бізнес.Цензор».

За оцінкою МЕА, Росія заробила близько $15,8 млрд від продажу нафти минулого місяця. Найнижчий місячний дохід цього року склав $14,7 млрд у вересні, що відповідало середньому показнику 2021 року.

Експорт енергоносіїв є єдиним найбільшим джерелом доходу для російського бюджету, і західні країни прагнуть зменшити потік грошей, який фінансує війну РФ в Україні.

Зменшення доходів у листопаді відбулося через те, що ціна на марку нафти Urals, ключову російську експортну нафту, знизилася до приблизно $43 за барель на початку грудня.

За даними МЕА, минулого місяця російський експорт сирої нафти та продуктів зріс до 8,1 мільйона барелів на день, що є найвищим рівнем з квітня. Однак нові санкції, які набули чинності в грудні, можуть змусити країну скоротити видобуток приблизно на 400 тис. барелів на день, повідомляє агентство.

МЕА прогнозує подальші втрати в першому кварталі після того, як ЄС заборонить імпорт російських нафтопродуктів, при цьому видобуток знизиться приблизно на 1,8 млн барелів на день до кінця періоду порівняно з рівнем до вторгнення.

Середній добовий видобуток в РФ наступного року становитиме приблизно 9,6 млн барелів на день. Згідно з даними Bloomberg, російські виробники нафти видобували в листопаді в середньому 10,9 млн барелів на день.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom

Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1